YATAĞAN
Giriş Tarihi : 14-09-2020 17:49   Güncelleme : 14-09-2020 17:55

AK PARTİ YATAĞAN KONGRESİNDE BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ..

Ak Parti, Yatağan 7. İlçe kongresi yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın sinevizyon gösterisi ile başlayan kongreye AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Belediye ve ilçe başkanları, Muğla ve ilçelerinden partililer katıldı. Mevcut Başkan Ali Tekin yeniden başkanlığa seçildi.

AK PARTİ YATAĞAN KONGRESİNDE BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ..

Yatağan Ak Parti ilçe başkanı olan Ali Tekin, seçime tek aday olarak girdi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kongreye yoğun katılım oldu. Katılımcıların yaptığı konuşmalar ise sürekli alkışlarla kesildi. Yatağan’lılara teşekkürlerin vurgulandığı kongrede su sözler dile getirildi.

 

AK PARTİ YATAĞAN İLÇE BAŞKANI ALİ TEKİN; YAPAMAZ DEDİKLERİ HERŞEYİ YAPTIK….

 

“Pandemi dolayısıyla kongrelerimiz biraz buruk geçiyor ve biraz da kısa tutmak zorundayız. Aslında söyleyecek çok şeyim vardı benim bugün. Çok konuşacaklarım vardı. 6 yıldır İlçe Başkanlığı yapıyorum, bu 3. Seçimim olacak. .Öncelikle ben iki dönem beraber çalıştığımız saygıdeğer yönetim kurulu üyelerine hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Yeni bir döneme giriyoruz. Yeni Bir Başlangıç yapıyoruz. Belediye başkanımızla birlikte belediyeyi aldıktan sonra uyum içerisinde güzel bir çalışma yaptık. İlk bundan 6 yıl önce bu salonda yine aday olduğumuzda Yatağan’ın birçok eksikliklerini biliyorduk. Babam da bana demişti ki o zaman, oğlum ilçe başkanı olacaksan Yatağan’a faydan olsun, memlekete hizmetin olsun dedi. O zaman da biz Yatağan’nın eksikliklerini biliyorduk tabii. O zaman demiştik ki ! dört başlı ana başlıklı eksiklerini biliyoruz. Bunları yerine getireceğiz en kısa zamanda çözeceğiz. Bunun yanında birçok şeyi yaptık ve saymakla bitmez. Ama dört ana kangren olmuş yarayı biliyorduk. diye biliyorduk. 1. Yatağan Devlet Hastanesi. Yatağan Devlet hastanesine uzun uğraşlarımız takiplerimiz sonucunda, il başkanlarımız milletvekillerimizin takipleri sonucu ve yardımları Dolayısıyla Yatağan Devlet Hastanesi yapıldı. Bitmek üzere. %98 neredeyse şu anda tamamlandı. Olmayacak, yapılmaz, açılmaz, Yatağan’da bir üniversite olmaz, Hatta ve hatta Yatağan Yüksek Okulunu kapatacağız başka çaremiz kalmadı denen bir ortamdan Yatağan Yüksek Okulunu Belki de Bölgemizdeki en güzel yüksek okulu olarak yapıp bugün binin üzerinde öğrencileriyle açtık. Hayırlı olsun. Yine Ölüm Yolu olarak bilinen ve birçok canımızın yandığı içimizin yandığı Milas karayolunda, benim de o dönemde çocuklarım O her gün o yola gidip geliyordu eşimede hergün o yola gidip geliyordu ve benim de o yoldan dolayı muzdarip olduğum Milas ölüm yolunu bitirdik ve açtık.

Bugün de hamdolsun bulvarın inşaatı başladı. En kısa zamanda da bulvarı çok güzel bir şekilde yapıp Yatağan’a sunacağız ve Yatağan’ın çehresi değişecek. Tabii bunların yanı sıra da en önemlisi en önemlisi bizim dördüncü olarak söylediğimiz Yatağan Belediyesi'ni alacağız dı. Seçimden 9 ay evvel belediye başkan adayımız dahi belli değilken belki çok arkadaşımız bunu bilmez Mustafa başkanımla beraber oturduk. Mustafa başkana dedim ki, Mustafa Başkan biz bu seçimi aldık. Cumhur ittifakı olarak MHP'li arkadaşlarımız da Allah onlardan razı olsun Ve hep beraber sahada canhıraş çalışarak milletimize anlattık. Milletimizde bizim yapabileceğimize inandı güvendi. Mustafa başkanda bize bu yetkiyi verdi biz de Mustafa başkanı sonuna kadar yanındayız, arkasındayız, destekçisiyiz. Bu böyle bilinsin. Şunu söylemek istiyorum Kadem başkanım telefon açtı ve dedi ki! Ali şundan şundan şundan dolayı sen göreve devam edeceksin kardeşim. Kadem Başkanım teşkilatın verdiği görev başım gözüm üstünedir. Siz ne diyorsanız, teşkilat ne diyorsa emirdir. Ben teşkilatın görüşürünü geri çevirmem. Biz teşkilatçı insanız başımız gözümüz üstüne dedim ve şunu düşündüm. Biz Cumhurbaşkanımızın bize tevhi ettiği bir görevi kabul etmezsek biz hata yaparız. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün bu dava uğruna görüyorsunuz yurtdışında ki Başkanlık seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Propaganda haline gelmiş. Fransa'daki Macron bunu Propaganda haline getirmiş. Etrafımızı sarmışlar. Hak yolunda olduğumuzu yalnız unutmuşlar. Biz şunu söylüyoruz bizim davamız dava bilincimiz ; bizim davamız Hazreti İbrahim'den, bizim davamız Hz Muhammed Mustafa'dan, bizim davamız Fatih Sultan Mehmet han’dan, bizim davamız Osman Bey'den, bizim davamız Mustafa Kemal Atatürk'ten, bizim davamız Adnan Menderes'den, Bizim davamız Recep Tayyip Erdoğan'dır.”

 

AK PARTİ İL BAŞKANI KADEM METE; MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İ ALCAĞIZ…

"Sayın belediye başkanı yaptıklarının sadece bir kısmını anlatabildi. Çünkü daha anlatacak çok şeyi vardı. Belediye Başkanı yaptığı eserlerden övünür, onları gösterir. Bir milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kanunlaştırabildiği önergeleri ile övünür. Falanca madde kanun bizim İçinde bulunduğumuz grup arkadaşlarımızın verdiği imzalarla gerçekleştiği diye tarihinde not tutar. Peki bir ilçe başkanının veya teşkilatın yani İlçe Başkanlığının öğüneceği ne vardır. Doğru adamların arkasında durarak kongrelerde zaman zamanda hedef olarak doğru adamları İlçe Başkanlığına getirerek, doğru adamları aday yaparak seçimi kazandığı zaman o da onunla övünür. Onun için bu kardeşinizin naçizane bir sözü var. Teşkilatçı makam talep etmeyen, görev reddetmeyendir. Ali Başkan Yaptığı konuşmasında tam da bir teşkilatçı örneği sergiledi. Dedi ki ben aslında tam yukarda noktalamak istedim İlçe Başkanlığımı. Ama İl Başkanım dedi ki Hayır sana 1 dönem daha ilçe başkanı olarak ihtiyacımız var. Dolayısıyla görevi reddetmedi . ve onun için böyle güzel bir kongre yaşıyoruz. Sadece bir şey söyleyeceğim.. Salona geldiğinizden bu yana alkışladığınız insanlar var. Kimi alkışladık , vekillerimizi alkışladık, il başkanını alkışladık, İlçe başkanını alkışladınız, Belediye Başkanı alkışladınız. Ama ben en çok alkışı hak edeni alkışlamanızı rica edeceğim şu anda. Kendinizi, teşkilata 46 yıl sonra Yatağan’ı alan teşkilatı alkışlayınız. Bende sizleri alkışlıyorum. Muğla teşkilatı hiç bu kadar teşkilatı temsil eden bir yönetim sergilememişti. Ne demek istediğimi şöyle biraz daha açayım. Bazen hani bir milletvekili adayı görürsünüz sıralamada, ya bu nereden geldi dersiniz. Tıklanma rekorları kırar o zaman Google de. ama bu dönemde 1. sıra milletvekilimiz daha önce belediye başkanımızdı. ikinci sıra Milletvekilimiz Kadınlar Kolu başkanlığı yaptı MKYK Başkanlığı yaptı, yönetim kurulu Üyeliği yaptı. il başkanımız Üç dönem ilçe başkanlığı yaptığı. Belediye Başkanımız önceki ilçe başkanıydı. ilçe başkanımız bu için en başından beri var. Yani Muğla Teşkilatı baştan aşağıya teşkilatın kendi öz çocuklarıyla bu başarıyı sağladı. Başarının diğer sırrı da burada. Bunu devam ettireceğiz. Büyükşehir’i de alacağız, Ak Parti olarak Muğla’ya hizmet edeceğiz."

 

 

AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ YELDA EROL GÖKCAN; AK PARTİ’Yİ DİĞER PARTİLERDEN AYIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ ÇALIŞMAK ÇALIŞMAK!!!

 

"7. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar çok ilçe başkanlarımız geldi. Son dönemde de özellikle teşkilatımızda sağladığımız birlik beraberlik bizi yerel seçimlerde zafere taşıdı. Öncelikle bize bu gururu yaşatan siz değerli hemşerilerimize, teşkilat mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız. 46 yıl aradan sonra bize bu mutluluğu gururu yaşattınız. Ben böyle bir teşkilatın milletvekili olmaktan onurluyum gururluyum. Tüm teşkilatımız bu süreçte öz veriyle çalışarak tek tek ev ev dolaştılar. Hatta süreç uzadıkça o kadar çok yoruldular ki Mustafa Toksöz Başkanım çok zayıflamıştı. Ancak sizler çok inandınız ve bugün Yatağan Belediyesini kazandık. Allah sizlerden razı olsun. Mustafa başkanım seçildiği ilk günden beri gece gündüz yatağan için çalışıyor. İl ve ilçe başkanlarımız da gece gündüz çalışıyor. Ali Başkanım bir gün olmasa ertesi gün muhakkak bizleri arar ve yatağan ile ilgili taleplerini iletir.

Bizi Milletvekili olarak en çok kim çalıştırıyor derseniz tabi ki Yatağan. Şunu söylemek istiyorum hiçbir başarı tesadüf değil. Bizler tüm ekip olarak gece gündüz çalışarak bu projeleri Yatağan’a getiriyoruz. Ak Parti’yi bugün iktidar yapan en önemli özellik bu. Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Bizi diğer partilerden ayıran en büyük özellik bu. Şimdi hedefimiz önümüzdeki genel seçimlere kadar 2023 yılına kadar hizmet yılı olacak. Yatağan için yapılanlar ve yapılacak olanlar burada anlatıldı. Bizlerde bu projelerin takipçisi olacağız. Yatağan’a gelip neler söylemişsem hepsinin arkasındayım. Gece gündüz başkanlarımızın emrindeyiz, hizmetindeyiz. Daha güzel bir Muğla için, daha güzel bir Yatağan için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz."