SİYASET
Giriş Tarihi : 05-09-2020 17:04   Güncelleme : 05-09-2020 17:04

Ak Parti Muğla İlçe Kongrelerine Başladı

Ak Parti Muğla İlçe Kongrelerine Başladı

Ak Parti Muğla İlçe Kongrelerine Başladı

AK PARTİ bugün düzenlediği Menteşe İlçe kongresiyle 7. Olağan kongre takvimini başlattı. Daha önce mart ayında dalaman kongresiyle süreç başlamış ancak covid-19 salgını nedeniyle kongreler ertelenmişti. Salgındaki normalleşme ile birlikte yeni bir kongre takvimi hazırlayan AK Parti takvimin ilk ayağı olan menteşe kongresini bugün düzenledi.


Maske-mesafe-hijyen kuralına çok dikkat edilen ve yalnızca delegelerin davet edildiği kongre menteşe kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Salona girişlerde katılımcılara dezenfektan ve maske takdim edilirken katılımcıların ateşleri de ölçüldü. Kongreye AK Parti il başkanı Kadem Mete, Muğla milletvekilleri Mehmet yavuz demir ve yelde Erol Gökcan, il koordinatörü ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, geçmiş dönem AK Parti Milletvekili Seyfi Terzibaşoğlu, ula belediye başkanı İsmail Akkaya, gençlik ve kadın kolları başkanları, MHP il başkanı Mehmet korkmaz ve mevcut ve geçmiş dönem il ve ilçe başkanları katıldı. 

Kongrede söz alan il başkanı Kadem Mete birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “bugünkü kongremiz hayırlara vesile olsun. Muğla’daki 13 belediyeden 7’sini cumhur ittifakına kazandırdık. Yeni dönemde hedefimiz büyükşehir belediyesini de alarak 13’te 13 yapmak” dedi.

AK Parti tarafından menteşe ilçe başkanı atanan ve bugün kongrede seçilerek güven oyu alan Eray Çiçek şöyle dedi:

“Menteşe için yola çıkan gönül dostları hepinize selam olsun. Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Covid-19 küresel salgını nedeniyle tüm insanlık zor bir sınavdan geçmektedir. Tarih boyunca nice zorlu badireler atlatmış olan ülkemiz sahip olduğu güçlü sağlık altyapısıyla bu zorluğu da aşacaktır. 

İnanın kardeşlerim yarın bugünden daha sıkı kucaklaşacağız. Menteşe için gidecek uzun yolumuz, yapacak çok işimiz var. Gönüller bir olsun.

Kardeşlerim,

Bizim şahsi davamız yoktur, bizim davamız Türkiye’dir, bizim davamız Menteşe’dir. 

AK Parti’nin bir neferi olarak:
2004-2009 il genel meclisi üyeliği
2009-2015 menteşe belediye meclisi üyeliği

2019- büyükşehir belediye meclis üyeliği Görevlerine nail oldum. Kutlu davamızı her zaman ve her yerde anlatmanın gururunu yaşadım.

Bugün bizlere AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı görevini layık gören;
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir, Bölge Koordinatörümüz Murat Baybatur, İl Koordinatörümüz Mahmut Atilla Kaya 
Sayın milletvekillerimize,  il başkanımıza ve teşkilatımızın tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Yükümüz ağır, yolumuz uzun, sorumluluğumuz yüksektir. Gün AK Parti’ye olan vefa borcunu ödeme vaktidir. 
Hedefimiz hem genel seçimlerde hem de yerel seçimlerde AK Partiyi Menteşe’de iktidar yapmaktadır. Son yerel seçimlerde Cumhur İttifakının da desteğiyle 13 belediyeden 7’sini Allah’ın izniyle aldık.
AK Parti olarak parolamız hem Menteşeyi hem de Büyükşehir Belediyesini almaktır. Menteşe için İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Varlığını her daim milletin bağrında bulan AK Parti cesaret, güç ve manayı milletinden almıştır.

Menteşe’nin çalışkan, üretken insanları: Gün yeni bir şeyler söyleme vaktidir. Kalıpları yıkacağız, Başaracağız, başaracağız, başaracağız. 

Menteşe’nin sahip olduğu turizm potansiyelini etkili kullanacağız. Menteşe gerekli turizm enstrümanlarına sahiptir. Fosil yataklarına sahip olan Özlüce’de  “Turolian Park ” ve “Yörük köyü” projelerinin hayata geçmesi Menteşe’nin turizm potansiyelini açığa çıkaracaktır. 
Tarihi Rum evleriyle adeta doğal bir film platosuna benzeyen Saburhanemiz, Karabağlar yaylamız ziyaretçilerini beklemektedir. Örneğin Saburhaneyi 70’li yılların Saburhanesine dönüştürerek bir film platosu haline getirmek ve ziyaretçileri adeta bir zaman yolculuğuna çıkarmak hayallerim arasındadır. 
Marmaris’ten Bodruma Datça’dan Akbük’e adeta bir doğa harikası olan Muğla’mız her sene binlerce turisti ağırlamaktadır. Turizm destinasyon ağına Menteşemizi de katacağız. AK Parti’nin vizyonu, Menteşe’nin sürdürülebilirliğidir.

Sevgili Menteşeliler

Covid-19 küresel salgını tarımın insanlık için ne kadar önemli olduğunu hatırlatmıştır. AK Parti olarak bu bağlamdaki vizyonumuzu tarım ve turizm kavramları çerçevesinde çiziyoruz. Kırsal hayata yönelik artan ilgi tarım ve turizm sektörlerini bir araya getirmiştir. Agro turizm olarak ifade edilen bu yaklaşım tarımsal kaynakların sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde turistik amaçlarla kullanılmasını ifade etmektedir.
Agro turizm yaklaşımıyla Menteşe’nin kırsal bölgelerinde yaşayan yerel halk, hem köyünde kalıp tarımsal faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek hem de bu alanlarda gelişen turizm faaliyetleri; bölgesel pazarlama faaliyetlerini güçlendirecektir. Menteşe bereketli toprakları çalışkan insanlarıyla bu potansiyele sahiptir.

Sevgili Menteşeliler 

“Sürdürülebilirlik” bizim temel vizyonumuzu oluşturmaktadır. Sürdürülebilir Menteşe’nin yolu, sürdürülebilir bir yerel yönetim anlayışından geçmektedir. Sürdürülebilir kalkınma amaçlarımızdan biri temiz suya erişimdir. Su kıtlığı, dünya genelinde insanların %40’tan fazlasını etkilemektedir. Eğer önlem alınmazsa 2050 yılına kadar, her dört insandan en az birinin, su sıkıntısından etkileneceği tahmin edilmektedir. 

“Temiz Suya Erişim” vizyonu çerçevesinde hazırladığımız sandras içme suyu projesi tamamlandığında inşallah Menteşemiz rahat bir nefes alacaktır. Muğla Büyükşehir Belediyesinin çözemediği su problemi AK belediyecilikle problem olmaktan çıkacaktır.
Laik, demokratik ve huzurlu Menteşe en önemli kırmızı çizgimiz olacak. Sağlam demokrasilerin tartışmasız unsuru şeffaflık, katılımcılık, yönetişim ve toplumsal sorumluluktur. Farklı kesimlerden geniş halk kitlelerinin dışlandığı demokrasiler özürlüdür. Sürdürülebilir Menteşe’nin hikâyesini bu dört ilke çerçevesinde yazacağız. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine Menteşe’nin fikri hür vicdanı hür insanlarıyla birlikte ulaşacağız.
Bir hayalim var kardeşlerim 

Bir hayalim var… İnsanların refah içinde yaşadığı muhabbetle kucaklaştığı yüzlerinin güldüğü gözlerinin ışık saçtığı gönüllerde sevgi tohumlarının yeşerdiği çağdaş medeniyet seviyesinin üstünde bir Menteşe hayal ediyorum. 2023’e yakışır bir Menteşe hayal ediyorum. Yolumuz sevgi yoludur.
Değerli Dava Arkadaşlarım 

Sözlerime son verirken bir önceki Menteşe İlçe Başkanımız Tamer Topal ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Yönetim kurulumuzda bir önceki yönetimden devam edeceğimiz arkadaşlarımız olduğu gibi aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da olacaktır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden sonra bayrağı siz dava arkadaşlarımdan birisi alacaktır. Bizler yine aynı kararlılık ve azimle bu kutlu dava için çalışmaya devam edeceğiz. Makamların insana değil insanın makamlara değer kattığına inanan bir kardeşiniz olarak, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” parolasıyla Menteşe’nin birer hizmetkârı olarak hep birlikte, ortak akıl çerçevesinde çalışacağız.

Millete ve Menteşe’ye hizmet yolculuğunda, Tüm delegelerimize bu heyecanı bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Yolumuz, bahtımız her daim açık olsun diyorum. AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı kongresinin Menteşemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sevgiyle, saygıyla hepinizi selamlıyorum.”