SİYASET
Giriş Tarihi : 27-12-2020 20:23   Güncelleme : 27-12-2020 20:23

AK Parti Milas Gençlik Kolları ve Ula Gençlik Kolları Yeni Döneme Hazır

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğücü'nün de katıldığı AK Parti Muğla Milas Gençlik Kolları ve AK Parti Muğla Ula Gençlik Kolları haftalık olağan toplantıları video konferans şeklinde yapıldı, Önce Yeni Yönetimlerle Tanışma faslının ardından Gündemdeki Konulara Geçildi.

AK Parti Milas Gençlik Kolları ve Ula Gençlik Kolları Yeni Döneme Hazır

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğücü, AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Talha Ülkü, AK Parti Muğla İl Teşkilat Başkanı Burak Kaplan ve AK Parti Muğla İl Tanıtım ve Medya Başkanı Muhammed Said Kardaş'ın katıldığı AK Parti Muğla Milas Gençlik Kolları ve AK Parti Muğla Ula Gençlik Kolları haftalık olağan toplantıları video konferans şeklinde yapıldı, Önce Yeni Yönetimlerle Tanışma faslının ardından Gündemdeki Konulara Geçildi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğücü Video Konferansta Şu Konulara Değindi: 

"Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalıyız:

Günümüzde yeni iletişim teknolojileri ve sosyal medya, toplumsal, kültürel, ekonomik ve politik dönüşümleri tetikleyebildiği gibi bireylerin gündelik hayatları ve yaşam tarzları üzerinde de bir takım köklü değişikler yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu teknolojilerin enformasyona kolay ve hızlı şekilde ulaşma, zaman-mekan kısıtlarını aşarak iletişim kurma, gündelik hayatı kolaylaştırma gibi faydalarının yanı sıra bir de madalyonun öteki yüzü bulunmaktadır. Kişisel mahremiyetin tehlikeye girmesi, enformasyon yığınından faydalı bilgileri süzmenin zorluğu, manipülatif/yalan haberlerin hızlı biçimde dolaşıma girmesi gibi olumsuz etkilerle birlikte sosyal medya bağımlılığı ile kol kola yürüyen toplumsal hayattan izole yaşam tarzları, birer sorun olarak önümüzde durmaktadır.

Kurumsal Olarak Kullanılan Sosyal Medyada Yapılacak Bireysel Hatalar Sadece Kişileri Kendilerini değil bağlı bulundukları kurumlarıda direk etkilemektedir. Özellikle siyasi paylaşımlarda kişilerin kurumların stratejilerini etik kurallarını ve aynı zamanda temsil ettikleri siyasi görüşü olumsuz yönde etkileyecek polemik yaratacak kurumu ve siyasi partiyi zora sokacak davranışlardan uzak durmak gerekmektedir. Ayrıca Siyasi gruplardaki paylaşımlara yorum yapılırıken insanlara itici gelecek din dil ırk ve milliyet konularına girilmemeli sadece siyasi görüşler hakkındaki görüş farklılıkları tartışma konusu olmalıdır.

PANDEMİ SÜRECİNDE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Geçtiğimiz mart Ayından Bu Yana Dünyayı Ve ülkemizi Büyük Ölçüde Etkisi Altına Korona Virüs Pandemisinde Gerek Cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Gerekse Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Önderliğinde Yürütülen Süraçte Ülkemiz Diğer Avrupa Ülkelerine Göre Süreci Daha İyi Yürüterek  salgını önlemeye yönelik tedbirleri erken alması ve sağlık sisteminin tarama, erken tanı ve tedavi süreçleride kaydettiği başarı sayesinde sonuçları Çok Daha ciddi olabilecekken daha az can kaybıyla süreci yürütüyor.

Kamu hizmetlerinin aksamasına izin vermilmemesi toplumun hiçbir kesimini de yalnız bırakılmaması  Ekonomik İstikrar Kalkanı paketiyle vatandaşları, esnafı ve firmaları salgının etkilerine karşı korumaya alınmasıda başarıyı getirmiştir.

Pandemi Sürecinde Ak Parti Gençliği Olarak Bizlerde Üzerimize Düşen Görevleri Layıkıyla Yapma Gayretinde Olduk. Hijyen Maske Ve Sosyal Mesafe Kurallarına Uyulması Konusunda Hem Birey Olarak Bizler Hemde Çevremizdeki Kişilerin Bu Kurallara Uyması Konusundaki Hassasiyetimizi Göstererek Bizde Üzerimize Düşeni Yaptığımıza İnanıyorum. Aşı Konusundada Gerek Cumhur Başkanımızın Gerekse Sağlık Bakanımızın Tavsiyeleri İle Aşıya Güvenilmesi  Aşı Olarak Hem Kendi Sağlığımızı Hemde Toplum Sağlığını Tehlikeye Atmamalıyız. 

ÜLKEMİZDE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Pandemi Döneminde Avrupa Ülkeleri Ekonomik Olarak Büyük Sıkıntılar Yaşarken Ülke Olarak Hem Ekonomik İstikrar Kalkanıyla Vatandaşının Yanında Yer Almış Hemde Yatırımlarına Devam Ederek Ekonomik Olarak Büyümesine Devam Etmiştir. Cumhurbaşkanımızın Son Dönemlerde Yaptığı Açılışlarla Ülke Ekonomisinin Ne Kadar Güçlü Olduğu Görülmektedir.Son Dönemde Döviz Rezervinin Artaması Cari Açığın Düşmesi Ve Enflasyonun Düşme Eğiliminde Olmasıda Ekonomisi Güçlenen Ve büyüyen Bir Ülke OLduğumuzun Göstergesidir.

Biz Gençler Olarak Ekonominin Güçlendiği Bu Dönemde Çevremize Bu konuyu  En İyi Şekilde Anlatarak Siyasi Konjektürde Muhalefet Partilerinin Olumsuz Algılarına Karşı Doğruları anlatarak Görevimizi Layıkıyla Yerine Getirmek Olmalıdır" dedi.

 

HABER: SERKAN ÇELİK