MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 31-12-2020 16:16   Güncelleme : 31-12-2020 16:25

AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya'dan Yılbaşı Mesajı

AK Parti Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa KAYA Yılbaşı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.. 

AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya'dan Yılbaşı Mesajı

Tarihî hadiselere şahitlik edilen 2020 yılını geride bırakacağımız, çok daha güzel gelişmelerin hep birlikte yaşanacağı yeni bir yıla gireceğimiz 2021 yılının öncelikle Milas’a Muğla’ya Türkiye’ye ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi.,
 
Sözlerine 2020 yılı içerisinde yaşanılan önemli manşetleri hatırlatarak başlayan Kaya Unutulmayacak bir yıl geçirdik acıların çok olduğu ancak zaman zaman sevinçlerinde yer aldığı bir yıl oldu diyerek önemli olayları kendince bizlerle paylaşan Kaya sözlerinde şu ifadelere yer verdi.
 
*  Tüm dünyada korku saçan  Coronavirüs, 12 Aralık 2019'da Çin'in Wuhan şehrinde Huanan deniz ürünleri pazarından yayıldığı, kaynağın ise yarasalar olabileceği belirtildi.

Virüsün dünya çapında paniğe yol açmasının ardından Ülkemiz dahil bir çok ülke gerekli önlemler almaya başladı.

*Elazığ’ın Sivrice ilçesinde saat 20.55'de 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Deprem sonrasında enkaz altından 45 vatandaş sağ olarak kurtarıldı, 41 vatandaş da hayatını kaybetti. 

*Coronavirus nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından başlatılan uzaktan eğitim başladı, ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi.

*8 Temmuz 2020'de Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.
Böylece Ayasofya'da ibadetin yolu da açılmış oldu.

*Karadeniz'de doğalgaz bulundu
Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. 

* İzmir'de 30 Ekim Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 117 vatandaş hayatını kaybetti, bini aşkın kişi de yaralandı.

Yaşadığımız kötü günlerin yanı sıra Petrol rezervi Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması gibi güzel olaylarında yaşandığı bir yıla veda ederken tekrardan tüm halkımız başta olmak üzere Sayın İlçe Başkanım Emin ÇELİK ve Yöneticilerimin Muğla Millet Vekillerimiz Sayın M.Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın tüm yönetim kurulu üyelerimin yeni yılını en içten dileklerim ile kutluyorum.

“ÜLKEMİZİ, BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİNE YAKLAŞTIRMAK İÇİN GECELİ-GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ DURMAK YOK YOLA DEVAM”

HABER: SERKAN ÇELİK