MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 10-01-2021 15:40   Güncelleme : 10-01-2021 15:40

AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

“Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına vesile olmuş gazetecilerimiz, şüphesiz ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar."

AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Kaya, mesajında, gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme adına önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.
Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında medyanın hayati bir önem taşıdığını belirten Gençlik Kolları Başkanı Kaya, şunları kaydetti:

“Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına vesile olmuş gazetecilerimiz, şüphesiz ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar. Zor şart ve imkânlar içerisinde, milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, yerli ve milli değerlerimizin benimsetilmesinde de çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile şehrimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir. Bu anlamda,  ilçemizde ve Muğla'da görev yapan basın mensuplarımızın başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, her zaman ve her fırsatta devletinin, milletinin ve bayrağının yanında yer alan bütün Çalışan Gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

HABER: SERKAN ÇELİK