MENTEŞE
Giriş Tarihi : 28-05-2022 14:24   Güncelleme : 28-05-2022 14:27

AK Parti İlçe Başkanlığından Türk bayrağı hassasiyeti

AK Parti İlçe Başkanlığından Türk bayrağı hassasiyeti

AK Parti İlçe Başkanlığından Türk bayrağı hassasiyeti
Muğla’nın Menteşe ilçesinde, dini ve milli bayramlarda vatandaşların işyerlerine ve evlerine astığı yıpranmış Türk bayrakları, AK Parti İlçe Başkanlığınca başlatılan kampanya kapsamında yenilendi.
AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığınca, terör operasyonlarının sürdüğü dönemde zamanla güneşin etkisiyle yıpranan ve solan Türk bayraklarının yenilenmesi için kampanya başlatıldı. 
İlçe Başkanı Eray Çiçek, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile birlikte ilçe merkezindeki ev ve işyerlerinde aslı yıpranmış veya güneşin etkisiyle solmuş Türk bayraklarını yenileriyle değiştirdi.
Kampanya kapsamında, ev ve işyerlerinde bulunmayan vatandaşların talep etmeleri halinde yeni Türk bayraklarını ilçe başkanlığından temin edebilecekleri ifade edildi.  
AK Parti İlçe Başkanı Eray Çiçek, kampanyanın vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşıladığını söyledi.
Terörle mücadelenin sürdüğü dönemde milli hassasiyetin en üst seviyede olduğuna dikkati çeken Çiçek, “Teröre karşı operasyonların icra edildiği bu günlerde, ev ve işyerlerine, bayramlarda ve milli günlerde vatandaşlarımızın özenle asmış olduğu Türk bayraklarının, zamanla güneşin etkisiyle deforme olması, renklerinin solması üzerine, gençlik ve kadın kollarımız ile ilçemiz genelinde bayrak yenileme çalışması başlattık. Rengini şehitlerimizin kanından alan bu şanlı bayrağımız için, ulaşamadığımız veya yeni bayrak talebinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız ilçe teşkilatımıza başvurabilirler. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum.” diye konuştu.