MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 24-05-2021 15:00   Güncelleme : 24-05-2021 15:00

AK GENÇLİK'TEN KIBRIS ÇIKARTMASI!

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları geçtiğimiz günlerde resmi temaslarda bulunmak ve etkinliklere katılmak üzere Kıbrıs'taydı.

AK GENÇLİK'TEN KIBRIS ÇIKARTMASI!

 

 

 

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları ve 81 İl Başkanları ile birlikte temaslarda bulunmak üzere Kıbrıs'taydı. Etkinlikler kapsamında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da teşrifleri ile Gençlik Buluşması programı düzenlendi. Ardından AK Gençler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleri sonucu açılan Kapalı Maraş'ı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar. AK Gençler ardından Kıbrıs Türklerinin sorunları ve temsiliyetleri davasına ömürlerini vakfeden Kıbrıs Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fazıl Küçük ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın kabirlerini ziyaret ettiler. Daha sonra Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a resmi ziyarette bulunan AK Gençler son olarak Lefkoşa Hala Sultan Camiinde sabah namazı programı düzenleyip yurda döndüler.

Programa katılan AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kaplan "Kıbrıs bizim yavru vatanımız, canımızın bir parçası. Gönül coğrafyamızın en müstesna yerinde, Akdeniz'in ortasındaki zümrüdümüz. Oradaki soydaşlarımızın sorunları sorunumuz, dertleri dertlerimizdir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun yoğun siyasi ve diplomatik çabaları sayesinde Kıbrıs Sorunu'nun çözüme bu kadar yaklaştığı bir anda yaptığımız bu program çok değerli oldu. Kıbrıslı genç kardeşlerimizle buluşup fikir alışverişlerinde bulunarak gençler olarak bu sorunların çözümü hususunda ne gibi bir rol üstlenebiliriz, bunları değerlendirdik. Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıslı Türkleri yalnız bırakmadığı gibi Türkiye'nin AK Gençliği de Kıbrıs Türk'ü gençleri yalnız bırakmayacak, bunu göstermiş olduk. Bu önemli programı düzenlediği için AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanımız Eyyüp Kadir İnan'a, programımıza teşrifleri için Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'a ve ev sahiplikleri için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a ve Kıbrıs Türk'ü genç kardeşlerimize çok teşekkür ederim." dedi.