GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 09:54   Güncelleme : 06-07-2021 09:54

Ağaçta asılı kalan pilot ve yolcuyu itfaiye kurtardı

Dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezi Fethiye Babadağ’dan atlayış yapan paraşüt pilotu ve yolcusu iniş sırasında çam ağacında asılı kaldı.

Ağaçta asılı kalan pilot ve yolcuyu itfaiye kurtardı

Dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezi Fethiye Babadağ’dan atlayış yapan paraşüt pilotu ve yolcusu iniş sırasında çam ağaçında asılı kaldığı öğrenildi. Pilot ve yolcusunun, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinin çalışması sonucunda kurtarıldığı belirtildi.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki dünyaca ünlü Babadağ’a yolcusuyla birlikte çıkan ismi öğrenilemeyen bir yamaç paraşütü pilotu, hazırlıklarını tamamladı ve atlayışa geçti. Yaklaşık yarım saat gökyüzünde süzülen pilot, sahildeki alana iniş yaptığı sırada Kumburnu Plajı çevresindeki çam ağacına dolandığı kaydedildi.  

Çam ağacından kendi çabaları ile inemeyen yamaç paraşütü pilotu ve yolcusu çevrede bulunanlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekibinden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, araç merdiveni yardımı ile pilot ve yolcu bulunduğu yerdeb kurtardı. Kurtarılan ikilinin hafif yaralandığı bildirildi.