ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 20-11-2021 11:24   Güncelleme : 20-11-2021 11:24

Acar hakkında ağırlaştırılmış müebbet

Fethiye’de karısını bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülerek yargılanan sanık Tanju Acar’ın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

Acar hakkında ağırlaştırılmış müebbet

 

Fethiye’de karısını bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülerek yargılanan sanık Tanju Acar’ın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Mahkeme heyeti sanık avukatının haksız tahrik talebini reddetti ve kararı açıkladı.

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, hayatını kaybeden Selvan Acar'ın annesi Cemile Kaya, babası İsmail Yakabağı ile tarafların avukatları yer aldı. Sanık Tanju Acar ise Antalya T Tipi Ceza evinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

 

Duruşmada müşteki ve sanık avukatlarının savunmalarından sonra sanık Tanju Acar son sözünde, “Hiçbir zaman eve kimseyi göndermedim, hatta bir düğüne gidecekti. Kendisine telefonumu satıp elbiseler aldım, olaydan dolayı pişmanım” diye konuştu. Mahkeme heyeti sanığı, “Eşi karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın cezasında herhangi bir indirime gitmedi.

 

Bu arada, adliye binası önünde Fethiye Kadın Platformu ve siyasi parti kadın temsilcileri, kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Selvan Acar’ın annesi Cemile Kaya, kızının kanının yerde kalmadığını dile getirerek, “Kızımın acısıyla bir yıldır gözyaşı döküyorum. Anneler ağlamasın. Benim çocuğum ölümü hak etmedi. Hayalleri vardı. Çocuklarıyla oynamak istiyordu. Kızımın mezarına bile gidemiyorum. Kokusunu unutamadım. Kızımın şu başımdaki eşarbını takıyorum. Torunlarımı da bana göstermiyorlar. Torunlarımı görmek istiyorum. Onları görsem belki içim rahatlar. Güya kızımı ben öldürmüşüm de babalarını katil tutmuşum. Abuk subuk yalan atıyorlar” diye konuştu.

 

OLAY NASIL OLMUŞTU

Fethiye ilçesi Pazaryeri Mahallesi'nde 7 Aralık 2020'de Selvan Acar, evde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuş, eşini öldürdüğü iddia edilen Tanju Acar, Antalya'nın Kaş ilçesinde yakalanmıştı.