FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 22-11-2020 15:19   Güncelleme : 22-11-2020 15:19

2023 Ruhuyla Geleceğimiz '' Ak Gençlere '' Emanet

2023 Ruhuyla Geleceğimiz '' Ak Gençlere '' Emanet

AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Cengizhan Güngör ve Muğla İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Burak Kaplan'ın katıldığı haftalık olağan toplantısı video konferans şeklinde yapıldı, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil ve Yönetim Kurulu üyeleriyle gerçekleşen toplantıda teşkilat çalışmaları ve pandemi dönemindeki yapılacak çalışmalar konuşuldu. Yeni Projeler ortaya konularak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Şu görüşlerine yer verildi. 

 Türkiye'de gençlerin sadece eğitimde, güvenlikte, siyasette, ticarette değil artık hayatın her alanında varlıklarıyla ülkenin yolunu aydınlatıyor. Vatan savunmasında olduğu kadar ülkenin kalkınmasında, ilerlemesinde daha özgür ve demokratik seviyelere ulaşmasında gençlerin en ön safta yer aldığı  aynı zamanda büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarları olarak görüyoruz.
"Sizlerin bilhassa siyasette ülkenin kaderine yön veren karar mekanizmalarında yer almanıza büyük önem veriyoruz. Nitekim gençlerimize olan güvenimizi, göreve geldiğimizde seçilme saçı 30 iken bunu 25'e, ardından da 18'e düşürerek gösterdik. Gençlerimizin potansiyelini en üst seviyede kullanabilmesi için her alanda kendilerine destek olduk. Gençlik merkezlerimizi bu amaçla kurduk ve ülke sathında yaygınlaştırdık. Yine göreve geldiğimizde 76 üniversitemiz varken, şu anda 206 üniversitemiz var 81 ilimize dağılmış olarak. Yani her üniversiteye gidecek olan genç, artık yaşadığı memleketinden ayrılmadan o memleketindeki üniversitede de eğitim-öğretimine devam edebilir. 81 ilimizde 336 gençlik merkezimiz ve 90 genç ofisimiz kültür sanattan spora, kişisel gelişimden kodlamaya, yabancı dilden girişimciliğe kadar hemen her alanda sizlere hizmet veriyor." Cumhurbaşkanı’nın  her zaman olduğu gibi salgınla mücadelede de bu ülkenin gençlerine güvendiğini belirttiği görüşlerinin ifade edilmesinden sonra toplantı karşılıklı görüş alışverişiyle tamamlandı