MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 11-05-2021 10:58   Güncelleme : 11-05-2021 10:58

19 MAYIS'TA MUĞLA'YI ANKARA'DA TEMSİL EDECEKLER

Gençlik Haftası'nda etkin rol alacak, istiklal mücadelesi ruhunu yaşayacak Temsilci Gençler Ankara'ya uğurlandı.

19 MAYIS'TA MUĞLA'YI ANKARA'DA TEMSİL EDECEKLER

 

 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası'nda etkin rol alacak Mugla'dan Temsilci Genç olarak seçilen gençleri, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Münir Özalp, Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Oktay Tavas ve Gençlik Liderleri Ankara'ya uğurladılar.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Temsilci Genç olarak seçilen Ali Ceylan ve Şenay Sarıoğlu, Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde Ankara’da yapılacak etkinliklere katılım sağlayacaklar.

 

81 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Ankara'ya giden Temsilci Gençler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından kabul edilecek ve 17 - 20 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ankara’daki çeşitli programlara katılacaklar.

 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Ankara’ya uğurlanan gençlerle yaptığı konuşmada "19 Mayıs dolayısıyla her yıl 15 - 21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftasının pandemiye rağmen bu yıl da coşkuyla kutlanacağına inanıyorum. Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin tarih bilinci, milli ruh ve şuur kazanmalarını, toplumla bütünleşmelerini, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif olarak katılmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Gençlik Haftasında Muğla’mızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz, 81 ilimiz ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden gelen gençlerimizle Ankara’da birçok programa ve etkinliğe katılarak Milli Mücadelenin 102. yılında milli ruhu ve bilinci yaşayarak ülkemin ve milletimizin geleceğine sağlam temeller oluşturacaklardır. Muğla’mızı temsil etmelerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Kendilerine hayırlı yolcuklar diliyorum" dedi.