MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 19-05-2022 15:40

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANIYOR

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANIYOR

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANIYOR
Muğla’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları coşkuyla başladı.
Menteşe ilçesindeki kutlama programı, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasını ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan Atatürk Stadyumu’na ‘Ata’ya Saygı Gençlik Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.
Atatürk Stadyumu’nda yapılan kutlamalarda ilk olarak Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun mesajı okundu, ardından Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı yaptı.
Programda, gönüllü gençler tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata’ya Cevabı ve şiirler okundu.
Boks, Kick Boks ve halk oyunları gösterileri sonrası kutlama programı, Güreş Eğitim Merkezi sporcularının gösterisi ile devam etti.
KUTLAMA PROGRAMINA MİLLETVEKİLİ GÖKCAN DA KATILDI
Kutlama programına katılan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, tören sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
Milletvekili Gökcan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
"19 Mayıs Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı’nı hemşehrilerimizle  birlikte coşkuyla kutladık. Gençlerimizin hazırlamış olduğu sanatsal çalışmaların yer aldığı stantları ve Eski Muğla fotoğraflarının yer aldığı sergiyi ziyaret ettik. Törenlere katılan gençlerimizi  hazırlamış oldukları gösteriler için, KYK yurtlarında kalan öğrencilerimizi ise  yapmış oldukları sanatsal çalışmalar nedeniyle canı gönülden tebrik ediyorum. Törenlerin hazırlanmasında emeği geçen herkese ise teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."