SPOR
Giriş Tarihi : 13-07-2021 15:36   Güncelleme : 13-07-2021 15:36

15 Temmuzda Menteşe’den Marmaris’e pedallayacaklar

İlki 2017 yılında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma Bisiklet Yol Yarışı’nın dördüncüsü bu sene Ulusal düzeyde  Menteşe-Marmaris arasında gerçekleştirilecek.

15 Temmuzda Menteşe’den Marmaris’e pedallayacaklar

İlki 2017 yılında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma Bisiklet Yol Yarışı’nın dördüncüsü bu sene Ulusal düzeyde  Menteşe-Marmaris arasında gerçekleştirilecek.

Yerli yabancı 250 ye yakın bisikletçinin katılacağı yarış, Menteşe Atatürk Anıtı önünden 15 Temmuz 2021 Perşembe sabah saat 09:00’da start alıp Marmaris 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda sona erecek. Kadınlarda ve Erkeklerde Yıldız A-B, Gençler, Elitler ve Masterlar olmak üzere 14 ayrı kürsünün gerçekleşeceği yarışta yarışmacılar 58 kilometrelik parkurda kıyasıya mücadele edecekler.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Menteşe-Marmaris Bisiklet Yol Yarışının ilkini 2017 de yerel düzeyde başlattıklarını belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert; “Hedefimiz 15 Temmuz hain kalkışmasının yıl dönümünde hem vatanı için canlarını seve seve feda eden Demokrasi şehitlerimizi anmak hemde 15 Temmuz gecesi  Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın sözleri ile Menteşe’den Marmaris’e akın eden vatandaşlarımızın o şanlı yürüyüşünü unutturmamaktı. Gelinen noktada yarışımızın dördüncüsünü gerçekleştireceğiz. Geçen sene pandemi nedeni ile yapamamıştık. Bu sene uluslararası katılımcılarımızın da teşrifi ile daha görkemli bir yarış olacak. Her sene büyüterek, dünyaca bilinen bir yarış yapmak hedefimiz” dedi.

15 Temmuz da birbirinden önemli Spor faaliyetleri gerçekleştireceklerini belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Bisiklet Yol yarışı’nı bu sene Bakanlık etkinlikleri kapsamında federasyon planlı ve puanlı yol yarışı olarak gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle son derece önemli bir yarış. Organizasyona destekleri nedeni ile başta Sayın Valimiz Orhan Tavlı'ya, Menteşe Kaymakamımız Caner Yıldız'a ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Umarım, kazasız belasız keyifli bir yarış olur. Bu vesileyle başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm sehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.