ZEHRA ATCI

zehraatci48@hotmail.com 27 Ağustos 2018 Pazartesi 18:06 DİĞER KÖŞE YAZILARI

HERKESE SELAMLAR!

Herkese selamlar!

Evet selamlar dedim.Hep sevmişimdir bu kelimeyi .Ne selam kadar samimi ne merhaba kadar biraz resmi.Merhabayı da kullanırım elbette.Ama genelde samimiyetim daha az olduğu arkadaşlarda ve resmi konuşmalarda tercihim daha çok. Daha önce tanışma şansımız olmamış olsa da umarım bu yazıdan sonra biraz daha kendimi tanıtabilmiş olacağım.Aslen Muğlalıyım.Zaman zaman kendimi Türkiye'nin başka şehirlerini kendi memleketimmiş gibi benimseyip bir ânımı öyle geçirdiğim de oluyor.Kimi zamanda farklı şehirden olan arkadaşlarımın benimleyken kendi yöremin insanına benzediğini farkediyorum. Nedendir bilmiyorum bunları ama bu ülkenin her yeri bizim , öyle değil mi?

Boyum;2010 istatisklerine göre kadın boy ortalamasını 1.72 ile 12 cm geçmiş bulunuyor.4 cm ile erkek boy ortalamasının 4 cm altında. Ama bu uzun boyu 63 kilo ile dengelediğimi düşünmekteyim.

Yazıma ufak bir istatiksel bölüm eklemek istedim.

Hani küçükken herkeste vardır bu çevrenizin ve aileniz size yakıştırdığı ve olmanızı istediği meslekler.Babam benimde öyle düşündüğüm gibi -sesimin güzel olduğunu söylerdi ve şarkıcı olmam hayallerindeydi.Evet ciddiyim. Kendisininde müziksever ve müzikle ilgili biri olduğunu bildiğimizde bunun absürt bişey olmadığını anlıyoruz. Annem daha çok dini konularda ilerlememi isterdi. Bir aralar amcamın "savcı ol sende o kapasite var" lafı, arkadaşlarımın "sen polis niye olmuyorsun" deyişlerinden sonra  en son mahalledeki bir amcanın " sen kaymakam ol kaymakam, vallaha tam senlik" cümlelerinide unuttuğum söylenemez. Ama her şey konuşmak veya bir başkasının istemesiyle olmuyor.Yazı ,yazmak ve okumak her zaman benim hayatımda, bu mümkün olmadığında ise içimde bir yerlerde mutlaka vardı.

Pat diye giriş yapmamak ve tanışmanın , iletişimin başlangıcı olduğu için bu yazıyı yazmak istedim ilk önce.

Tanışmanın olduğu kadar iletişimin ve  duyguları ifade etmenin de en güzel yolunun yazı olduğunu düşünmekteyim. Güzel dedim çünkü;doğrular ve gerçekler -kendi zamanında- değişmezdir elbette. İyiler büyük bir kesim tarafından kabul edilebilir ama güzel kişiye ait bir görüştür.

Ne diyordum? Yazı... Konuşma kadar etkilidir.Hatta bazen konuşmaları kokaylaştırmak için yada konuşmaların gerçekleşemediği durumlarda yazılar girer devreye.Nettir.Yanlış anlanma ihtimali azdır.Size düşünceyi açıklarken biraz daha düşünme şansı verir. Kalıcıdır. Bundandır yazıyı sevişim.

Bu işe zaman zaman belki düşüncelerimi ve duygularımı yazarım belkide bazı karşılaştığım  durumları , olayları sizlerle paylaşırım diye giriştim.Sizde sever misiniz bilmem; yazmayı ve bundan sonra benim yazacaklarımı.Bunu herkesten bekleyemem. Kalem erbabı da değilim elbette.Ama en azından bazı yazılarımda da olsa birilerinin kendinden bir şeyler bulabilmesini umarım.

İlerde bu tanışıklığımız dostluğa dönüşebileceği gibi kavgaya da dönüşebilir. Buna da hazırlamaya çalışıyorum kendimi.

Tanıştığıma kendi adıma memnun oldum. Artık her cuma Muğlatürk internet sayfasında yazılarımla sizleri bekliyor olacağım.
282 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Mesut Ç. Kaplan - 06 Eylül 2018 Perşembe 16:50
    Güzel yazı dizisi :)