ZAM GELDİ.. VER MEHTERİ..

Ücretsiz olacak denen tünele zam geldi. Vatandaş isyan etti

08 Mayıs 2017 Pazartesi 11:52 < GÜNDEM
Muğla’yı ilçelerine ve Fethiye ile Dalaman’ı birbirine bağlayan 950 metre uzunluğundaki Göcek tüneli geçiş ücretlerine 50 krş zam geldi. Ücretsiz diye yapılan 2.tünelde çürümeye terk edildi. 
 

geçiş ücreti en düşük araç grubu için 5 TL'ye yükseltildi. Hem gidiş, hem dönüş istikametinde ücret alınması ve ücretin yüksek olması Türkiye'de bir benzeri olmayan bu tünel uygulamasına karşı, demokratik yollardan tepki veren vatandaşlar, sosyal medyada tepkilerini dile getirdiler.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 14 Mayıs 2015 tarihinde Muğla'da mitinginde vermiş olduğu “Dalaman ile Fethiye’yi birleştiren Muğla’yla, Antalya arasında bağ kuran Göcek 2 Tüneli Muğlalılara ücretsiz olacak inşallah” sözü havada kalırken, ücretsiz denen tünel çürümeye terk edildi. 

Yandaş medya 2.tüneli böyle duyurmuştu

Vatandaşlar tepkilerini dile getirirken söyledikleri ''Muğla'da seçim sonuçlarını araştırmaya gerek yok. Tünele baksınlar yeter' sözleri dikkat çekti. 
''Siyasetçiler vatandaşla dalga geçiyor''
Ayrıca bazı siyasetçiler ''ücretli geçmek istemeyenler içinde yol var'' açıklaması ile adeta vatandaşlarla dalga geçiyor. Artık köy yolları bile sıcak asfalt ve duble yol olurken, vatandaşa ücretsiz diye gösterilen yolda iki araç yan yana zor geçiyor. 


 
28715 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Ahmet Cevdet - 09 Mayıs 2017 Salı 01:05
  Dalaman yat limanı bakanlık tarafından iptal edildi.
 • Hasan - 08 Mayıs 2017 Pazartesi 20:26
  Geçmeyin kardeşim..boykot edin benim gibi..5 yada 10 dakika geç gidin..2,5 km tırman, 2.5 km sal asagiya..kimse geçmesin..fiyatlar yarı yarıya iner..
 • Metehan - 08 Mayıs 2017 Pazartesi 19:15
  Allah belasını versin bunların
 • SerdR kaya - 08 Mayıs 2017 Pazartesi 17:02
  Bu tuneli yapanlar onu munasip bi yerlrine soksunlar.
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?