YSK SEÇMEN SORGULAMA (2018) - OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM?

YSK seçmen sorgulama (2018) - Oyumu nerede kullanacağım?

09 Mayıs 2018 Çarşamba 12:53 < GÜNDEM
YSK seçmen sandık sorgulama işlemleri 24 Haziran'daki erken seçime sayılı günler kala vatandaşlar tarafından sıklıkla aranmaya başladı. e-Devlet ve YKS üzerinden sorgulanabilecek seçmen kütükleri 12 Mayıs'a kadar askıda olacak... Özellikle seçmen kağıtları henüz eline ulaşmamış olan vatandaşlar TC ile YSK seçmen sandık sorgulama işlemi ile 'Nerede oy kullanacağım?' sorusuna cevap arıyorlar. Peki sandık sorgulama işlemleri nasıl gerçekleştirilecek? İşte tüm detaylar...
YSK TC KİMLİK İLE SANDIK SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR
YSK sandık sorgulama ekranına girdğiniz zaman aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Nüfusa kayıtlı olduğunuz il, TC Kimlik no ve Nüfusa kayıtlı olduğu sıra no ile doğrulama resmide yer alan karakterleri yazdıktan sonra sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Nerede oy kullanacağınıza ait bilgiler anında karşınızda olacak.
SEÇİM YERİ SORGULAMA NASIL YAPILACAK?
Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.
kaynak: iha.com.tr
931 defa okundu.
EtiketlerYSK seçmen sorgulama Oyumu nerede kullanacağım
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • ibrahim akdeniz - 23 Haziran 2018 Cumartesi 20:12
  bu hizmetler çok güzel
 • MUSA OZCAN - 12 Mayıs 2018 Cumartesi 23:02
  TUZLA
 • Mustafa engin - 12 Mayıs 2018 Cumartesi 01:13
  Konacık mahlesi     Aktif Anket Yok...