Anasayfa » Mersin Yerel Haberleri
.
TOYOTA AŞIKLARINA SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ
REZA ZARRAB’IN LÜKS YATI İLE İLGİLİ İŞLEM BAŞLATILDI
ABD’nin New York kentinde süren davada tanık olarak ifade veren ve Türkiye'deki tüm varlıklarına el konulan Reza Zarrab’ın Bodrum’da bulunan yelkenli lüks yatıyla ilgilide işlem başlatıldığı öğrenildi.
KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN ADAMI AKUT KURTARDI
Muğla'nın Fethiye ilçesinde, yürüyüş için çıktığı dağlık alanda mahsur kalan şahıs, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri tarafından kurtarıldı.
MİLAS'TA ONLARCA EV YOL SORUNU YAŞIYOR
Muğla Milas’a bağlı Beçin Mahallesi’nde tarım arazilerinin arasında kalan bazı yerleşim yerlerine yol hizmeti getirilmemesi, vatandaşları çileden çıkardı. Milas genelinde çok sayıda yol çalışması yapıldığına dikkat çeken vatandaşlar, Beçinliler olarak yol hizmetinden mahrum kaldıklarını belirterek, “Kendi imkânlarımızla açtığımız basit yollarla ulaşım sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.
MİLASLI ÖZBUDUN'A UNESCO'DAN ÖDÜL
Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Milaslı Haldun Özbudun, UNESCO’nun kendisine layık gördüğü ödülü düzenlenen törenle aldı. Özbudun, aldığı ödülle Milaslıların gurur kaynağı oldu.
ORTACA, DALAMAN VE KÖYCEĞİZ'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ
24 Kasım Öğretmenler Günü Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ortaca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Şahin, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
MARMARİS'TE EĞİTİME DESTEK İÇİN KERMES
Marmaris’te özel bir okulun aile birliklerinin her yıl geleneksel olarak eğitim yararına ortaklaşa düzenlediği kermes büyük ilgi gördü. Kurumun Ortaokul Müdürü Ahmet Ünal, kermesten elde edilen geliri kardeş köy okullarına ve doğuda ihtiyacı olan okullara yardım şeklinde kullanacaklarını belirtti.
BODRUM'DA ÇALIŞMALAR GECE GÜNDÜZ SÜRÜYOR
Bodrum Belediyesi tarafından yarımada genelinde yapılmakta olan yol yapım ve asfalt onarım çalışmaları, mevsim şartları elverdiği sürece gece gündüz demeden aralıksız devam ediyor.
HALK BANKASI LİKYA ŞUBESİNDEN ARICAN’A ZİYARET
Halk Bankası’nın Fethiye’de yeni açılan Likya Şubesinin müdürü Emine Aytekin ve KOBİ Müşteri Temsilcisi Mahmut Yelpaze, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan’ı ziyaret etti. Şubelerinin yeni açıldığını ifade eden Emine Aytekin, FTSO üyelerine hizmet vermekten memnuniyet duyacaklarını söyledi.
AK PARTİ BODRUM'DA BAŞKANLIK İÇİN 5 ADAY ADAYI BELİRLENDİ
AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı için belirlenen aday adayları Ankara'ya çağrıldı.
BÜYÜKŞEHİRDEN SAĞLIK YATIRIMLARINA 189 BİN LİRALIK DESTEK
Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yapılan sağlık yatırımlarına bugüne kadar toplam 189 bin 278 TL destek verdi.
"ORGAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR"
Organ Bağışı Haftası, Milas’ta düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlanmaya başlandı. Hafta boyunca, çeşitli kurumlarda organ bağışı konulu söyleşi ve konferans etkinlikleri düzenlenecek.
MİLAS'IN SEVİLEN İSMİ VEFAT ETTİ
Milas pazarı esnafının gözbebeği ‘Deli Mehmet’ ismiyle bilinen Cumali Arslan, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.
DALYAN’DA “FENER ALAYI” YÜRÜYÜŞÜ
Dalyan’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Meydanı’ndan, Cumhuriyet Meydanı’na kadar Ortaca Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde “Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı” gerçekleştirildi.