YENİ BAŞKAN EMRAH YALÇIN OLDU

YENİ BAŞKAN EMRAH YALÇIN OLDU

11 Temmuz 2019 Perşembe 19:54 < GÜNDEM
Altı Nokta Körler Derneği Fethiye  Şubesi 9. olağan genel kurulunu Fethiye Belediyesi Özer olgun Kültür Merkezi salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi.
 
Fethiye’de 1999 yılında kurulan ve yüzlerce görme engelli vatandaşın sorununa çözüm bulmak adına faaliyet gösteren Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi 9. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Derneğe 20 yıldan bu yana başkanlık tapan Mehmet Üstün tekrar aday olmazken, geçtiğimiz dönemlerde yönetim kurulu üyesi olan Emrah yalçın tek liste ile seçime girerek oy birliği ile başkan seçildi. Çok sayıda üyelerin ve ailelerin katıldığı genel kurula Altı Nokta Körler Derneği Genel Başkanı FermaniKurtel, Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ziya Özdem katıldılar.
Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulda açılış konuşmasını yapan Altı Nokta Körler Derneği Genel Başkanı FermaniKurtel genel merkez olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.
Kurtel konuşmasında, “Fethiye Şubemiz bizim için önemli bir şubemizdir. Yapmış olduğu çalışmaları takdire değer örnek olarak görüyoruz. Sayın Başkan Emrah Yalçın’a ve ekibine derneğimizin politikalarını başarıyla yürüteceklerine inancım tamdır. Bu genel kurulun başarılı geçmesini dilerim” dedi.
 
 
“GENÇLERİMİZİN ÖNÜ AÇILSIN DİYE ADAY OLAMDIM”
 
“1999 yılında 3 kurucu üye olarak birlikte Fethiye’miz ve çevresinde bir eksikliği tespit ettik. Görme engellilerin örgütlenmesini ilçemiz ve çevresinde yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda yeteri kadar görme engelli kitlesinin bulunduğunu tespit ederek Fethiye’mizden Bodrum’a kadar olan görme engellileri kucaklayan köklü bir örgüt olan Altı Nokta Körler Derneğinin Fethiye Şubesini kurarak görme engellilerin örgütlenmesini başlatmış olduk. Hukuki sürecimizi tamamlayarak görme engellilerin hak ve çıkarları onarlın demokratik haklarıyla ilgili bir bilinç oluşturmak için örgütümüzün ilke ve perspektifleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken inişli çıkışlı sıkıntılı dönemlerimiz olmasına rağmen sorumluluk duygusu içinde hareket edilerek örgütümüzü bu günlere kadar getirdik. 20 yıldan beri sürdürmekte olduğum derneğimin Fethiye Şube başkanlığı döneminde iki dönem genel merkez yönetim kurulu üyeliği, bir dönemde Türkiye Körler Federasyonu yönetim kurulu üyeliğinde bulunarak üst örgütlerimizle de çalışmanın gururunu yaşamış oldum.Uzun süreden beri Fethiye şubemizin başkanlığını 2018 yılında almış olduğum kararla derneğimizin 9. Olağan Genel Kurulunda aday olmayarak bir değişimin gerçekleşmesinin önü açılsın istedim. Bu güne kadar hep sahada oldum. Şubemizin bir tabela örgütü olmadığını amaç ve ilkeleri doğrultusunda çalışması için özveride bulunarak bu günlere kadar getirdik. Çevremizde bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla sıcak iletişimlerde bulunarak özellikle Cumhuriyet değerlerine bağlı olan sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinde bulunduk. İstismar ve istismarcılığa karşı büyük mücadele vererek bu konularda halkımızın aydınlanması için önemli çalışmalarda bulunduk. Tek adam olmanın doğru olmadığına inandığım için bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımızın  şubemizin bu gün kadar olan kazanımlarının korunması için ilkeli çalışmalarını sürdürerek yeni kazanımlar sağlayacaklarına örgütümüzü daha da ileri götürmeleri için Altı Nokta Körler Derneğinin Fethiye Şubesi üyesi olarak ihtiyaç duyulması halinde  yeni yönetime gerekli desteği derneğimizin kurucu üyesi ve kurucu başkanı olarak vereceğimi belirtir, başkanlığa ve yönetime seçilen  arkadaşlara başarılar dilerim . Benim başkanlığımda bu güne kadar örgütümüze destek olan Eski belediye başkanlarımız, Kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine ,özellikle siyasi parti kadın kollarına, basın kuruluşlarına ve Fethiye halkına çok teşekkür eder bundan sonrada aynı destekleri vermelerini beklerim” dedi.
 
 
“BU BAYRAĞI DAHA YÜKSEKLERE TAŞIYACAĞIZ”
 
Oy birliği ile Altı Nokta Körler Dereği Başkanlığına seçilen Emrah Yalçın ise, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Değerli arkadaşlar bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bayrağı devralarak engelliler alanında mücadelemizi sürdürerek başarılara doğru koşacağız. Bu genel kurulda da ben ve ekibimi göreve getirerek bize vermiş olduğunuz yetki ve sorumluluğun bilincinde olarak sizin göstermiş olduğunuz güvene layık olacağımıza hiç kuşkunuz olmasın bu güne kadar olduğu gibi bizde bayrağı devralarak sizden alacağımız güç ve destekle başarılara koşacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle bizi göreve getirmiş olmanızdan dolayı teşekkür ederim dedi.
 
239 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR