Anasayfa » Yaşam
KADIN GİRİŞİMCİ TALEBE YETİŞEMİYOR
‘Kadın Girişimcilik Eğitimi’ aldıktan sonra KOSGEB desteği ile kurduğu silaj tesisinde günlük 150-200 ton üretim gerçekleştiren kadın girişimci Harika Durgut, talepleri karşılamakta zorlanıyor.
‘MOR YAŞAM PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Mor Yaşam’ projesi kapsamında cezaevindeki kadınlar ile 18 yaş altındaki çocuklara temizlik, kişisel hijyen ve bakım malzemeleri desteği tüm hızıyla sürüyor.
BÜYÜKŞEHİRDEN PARKLARA ENGELSİZ SALINCAK
Muğla Büyükşehir Belediyesi, pilot ilçe olarak seçilen Menteşe, Milas ve Ortaca’da engelli vatandaşlar için özel park alanı oluşturdu.
ÇOCUK YUVASINDA KALAN 23 ÇOCUK İLK KEZ TATİL YAPTI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Aydın ve Nazilli'deki çocuk yuvalarında kalan korunmaya ve bakıma muhtaç 23 çocuk Bodrum Gümüşlük'te iki gün tatil yaptı. Bugüne kadar hiç tatil yapmamış 8-13 yaşları arasındaki 23 çocuk doyasıya eğlendi.
11 BİN HANE ZİYARET EDİLDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılı Ağustos ayında başlattığı evde bakım hizmetleri kapsamında sağlık ekipleri, bugüne kadar toplam 11bin 825 haneyi ziyaret ederek 93 bin 853 tıbbi müdahalede bulundular.
ÖLMEDEN ÖNCE KENDİ MEVLİDİNİ OKUTTU
Yatağan ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Sezai Uygur, ölmeden önce kendi mevlidini okuttu.
SAHİLLER KUM ZAMBAKLARININ OLDU
Türkiye'de artık çok ender görülen kum zambakları, tatilcilerin çekilmesiyle birlikte Muğla’nın Datça ilçesi sahillerinde yüzünü göstermeye başladı. Bırakılan çöplerin arasından yükselerek tatilcileri uğurlayan kum zambaklarının koruma altına alınması istendi.
BODRUM GENELİNDE ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından Bodrum yarımadası genelinde yürütülen asfaltlama çalışmaları hızla devam ediyor.
PARA DOLU ÇANTANIN SAHİBİNİ BULDU
Milas’ta bir alışveriş merkezinde para dolu çanta bulan duyarlı vatandaş, polise müracaatta bulunarak özel üniversite harcı parasını kaybeden öğrenciyi sevindirdi.
DEDESİNDE KASK VAR AMA;
Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir dedenin motosiklette kask takmadan 6 yaşındaki torunu ile yolculuğu tehlikeyle davetiye çıkardı.