YANGINLARA ERKEN MÜDAHALE İÇİN TEDBİRLER ALINIYOR!

Yangınlara Erken Müdahale İçin Tedbirler Alınıyor!

12 Nisan 2018 Perşembe 18:26 < YAŞAM
Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri  yangın risklerine karşı önlemleri arttırıyor. Yaşam alanlarında yangın çıkmaması ve olumsuzluklara karşı etkin çalışmalar yapılması için yeni planlamalar ile yangın şeridi, yangın yolları gibi tedbirler alıyor. 
Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü," Yapılan yatırımların ne kadar doğru ve yerinde olduğu, hassasiyetle incelenerek yapıldığını bir kez daha görülmüş oldu. Fethiye’nin tarihi mirası olan Kaya Köyde, Kaya Mahallesinde geçmiş yıllarda çıkan orman yangınlarına, yol olmaması sebebi ile ne kadar güçlükle mücadele edildiğini hepimiz biliyoruz ve görmüştük. Yaşam alanlarına yangının sıçramaması için yoğun çaba sarf eden Orman ekipleri aynı felaketin bir daha yaşanmaması için yeni planlamalar ile yangın şeridi, yangın yolları gibi tedbirleri alıyor" dedi.
Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü, yaz aylarında çıkan yangınlar ve olumsuzluklara karşı etkin çalışmalar yapılması için bölge genelindeki arazi koşullarına uygulamaların yapılabilmesi için çalışmaların ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Fethiye Müze Müdürlüğüne bilgi verilerek yapıldığını, bölgenin çok fazla hassasiyetleri olmasından dolayı, planlama ve çalışmaların bölgeye en faydalı şekilde yapılmasının planlandığını vurguladı.  
427 defa okundu.
EtiketlerYangınlara Erken Müdahale İçin Tedbirler Alınıyor haberler yaşam
YORUM EKLE
    YORUMLAR