YAĞLI GÜREŞTE REKABET SEKİ'YE TAŞINDI

Bu yıl İsmail Balaban'ın başpehlivanlığı ile sonuçlanan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ardından pehlivanlar arasındaki rekabet zirve yaparken; Balaban açısından büyük önem arz eden Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde bir çok pehlivanın da iddialı olduğu öğrenildi.

18 Ağustos 2017 Cuma 10:37 < KÜLTÜR-SANAT
Kırkpınar'da rakiplerini jeneriklik hareketlerle bir bir geçerek finale çıkan ve finalde de son Kırkpınar başpehlivanı Orhan Okulu'yu yenmeyi başaran İsmail Balaban, 20 Ağustos'ta Seydikemer'de yapılacak olan 26. Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerini kazanmak istiyor. Seki Zümrüt Çayırında son iki yıldır altın alabalık kemerini kazanan Balaban bu yıl da rakiplerini geçerek kemerin ebedi sahibi olmak istiyor. Öte yandan Kırkpınar'daki rövanşı almak isteyen Okulu'nun da Seki Güreşlerine sıkı bir şekilde hazırlandığı, Fatih Atlı, Ali Gürbüz ve Recep Kara'nın da her geçen gün popülaritesi artan Seki Güreşlerini kazanmak için iddialı oldukları öğrenildi.KAPASİTE ARTTI, TESİS İYİLEŞTİRİLDİ

Seki'de bu yıl 26'ıncısı yapılacak olan güreşleri ve güreş sahasındaki yenilikleri aktaran Güreş Tertip Komitesi Başkanı ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, "Ata sporumuz olan yağlı güreşlerimizin bu yıl 26'ıncısını gerçekleştireceğiz. Güreşlerimize şu anda gelecek pehlivan sayısı 47 civarında. Güreş severlerimize iyi bir güreş seyrettirmek adına tertip komitemizle birlikte sıkı bir çalışma yaptık. 6 bin olan seyirci oturma kapasitemizi 9 bin 500'e çıkarttık. Yine hakemlerimize ve basın mensuplarımıza yönelik ek bir katlı tribün yaptık. 20 tane sporcu duşu ve soyunma odası yaptık. Yine mevcut tuvaletleri yeniden yaparak 2 özürlü, 9 kadın ve 11 bay tuvaletini halkımızın hizmetine soktuk. Tüm halkımızı güreşlerimize bekliyoruz" dedi.
 
Yaklaşık 500 pehlivanın katılacağı 26. Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılacak bazı pehlivanlar ise şöyle; İsmail Balaban, Orhan Okulu, Fatih Atlı, Mehmet Yeşilyeşil, Ali Gürbüz, Recep Kara, Ali Yanatma, Mustafa Batu, Ekrem Yavuz, Serhat Gökmen.
 
Güreşten bir gün önce; 19 Ağustos akşamı ise Yasemin Çandır, Adem Kazan, Ali Tunç ve Hüseyin Demir gibi sanatçılar tarafından Türk Halk Müziği Konseri verilecek.
1109 defa okundu.
Etiketlerseki güreş ismail balaban orhan okulu ali gürbüz fatih atlı mehmet yeşilyeşil ali yanatma
YORUM EKLE
    YORUMLAR