ÜYÜK "BİZDE GÖREV İSTENMEZ VERİLİR"

ÜYÜK "BİZDE GÖREV İSTENMEZ VERİLİR"

11 Ocak 2019 Cuma 17:00 < SİYASET
MEHMET ÜYÜK "BÜYÜKŞEHİR YASASINA ATIFTA BULUNUYORSUN, HİZMET EDEMEMEKTEN YAKINIYORSUN, TEKRAR NEDEN ADAY OLUYORSUN"
 
Adı Cumhur ittifakının Fethiye Belediye Başkan adayı olarak adı geçen MHP'li Mehmet Üyük  Muğla Türk TV ekranlarında Serap Ülkü'nün sunduğu Gündem Özel programına katıldı. 2014 yılı partisinin Fethiye Belediye Başkan adayı olan Mehmet Üyük "Cumhur ittifakının Fethiye ve Muğla çok iyi sonuç alacağının altını çizdi.  Katıldığı programda İyi Partili  Fethiye Belediye Başkanı Behçet saatcı'yı eleştiren Üyük " Bu kadar Büyükşehir yasasın atıfta bulunup hizmet edememekten yakınırken tekrar neden aday oluyorsunuz"
diye sordu.
 
Katıldığı Gündem Özel programında konuşan Mehmet Üyük "Ben Cumhur İttifanın başarılı olacağını düşünüyorum ve destekliyorum. Bilindiği gibi Fethiye Belediye Başkan aday  adayı arkadaşlarımı ziyaret ederek Cumhur ittifakını desteklediğimizi belirttik.  Fethiye Belediye Başkan adaylığı  ile ilgili basında çıkan haberler ile ilgili benim bilgim yok. Adaylık benim istemem ile olacak bir şey değil. zaten bu görevi Fethiye'de isteyen çok kişi var. Önemli olan şu olmalı seçimi kimin ile kazanırız olmalıdır. Bunun yanında burada amaç  Fethiye siyasetine ve Fethiye'ye hizmet etmeye yeni bir bakış açısı getirmemiz lazım.  Fethiye'de bir değişim isteniyorsa Cumhur ittifakı bir fırsattır. Ben Aday değilim ve aday adayı da değilim. Ancak hemşerilerimizden bazı beklentiler var ve güzel tepkiler alıyoruz sahadan. Bizde görev istenmez ve görev verilir. Ama şimdide yeni bir görev verilirse seve seve yaparız. Ben 2014 yılında da MHP'den Fethiye Belediye başkan aday adayı değildim ve bu görev bana verildi.  Fethiye'de Cumhur İttifakında her kesimden oy alabilecek bir aday üzerinde uzlaşı sağlanırsa, karşı tarafta millet ittifakı olmuş olmamış hiç önemli değil bu seçimi  Cumhur İttifakı kazanacaktır.
 
ÜYÜK "O TABELA SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN BİR OYUNMUYDU"
Fethiye'de  tabela krizi ile yaşanan siyasi olayları da yorumlayan Üyük , İyi Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın geçtiğimiz günlerde "Biz oyun bozmayız oyun kurarız sözüne atıfta bulunarak "Ben şimdi çok merak ediyorum şimdiye kadar Fethiye'de hangi oyunları kurdular. O tabela krizi de bir oyunmuydu" diye sordu.
katıldığı programda İyi Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'yı eleştiren Mehmet Üyük, "Demokrat Parti'den Fethiye Belediye Başkan adayı oluyorsunuz, ülkücüyüm diyorsunuz ve Büyükşehirde CHP'nin adayı Osman Gürün'e oy istiyorsunuz. Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisinde olur üçü bir arada siyaset olmaz. Dalından kopmuş bir yaprağın akıbetini rüzgar belirler.  Kendileri dalından kopmuş bir yapraktır. Akıbetini rüzgar belirler.    Ama sonuç olarak Fethiye'de kaybedilmiş bir beş yıl var.  Bu kadar Büyükşehir yasasın atıfta bulunup hizmet edememekten yakınırken tekrar neden aday oluyorsunuz o zaman. Geçen beş yıl hep kavga ile bitti. O yüzden biz diyoruz ki Fethiye'de değişim zamanı çoktan gelmiştir. Fethiye için yapılan hizmetlere teşekkür ediyoruz ancak Fethiye'ye farklı bir dokunuş gerekiyor artık"diye konuştu.  
371 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR     Aktif Anket Yok...