“TURİZMDE ÇOK BAŞARILI YIL YAŞAYACAĞIZ”

“Turizmde çok başarılı yıl yaşayacağız”

11 Ocak 2019 Cuma 16:53 < GÜNDEM
Belçika ve İtalya’da SİMTRONİC, SWS adıyla üretilen Ömür Boyu Garantili Mutfak ürünleriyle Avrupa’da aranılan bir marka olmayı başaran ve Türkiye’de başta turizm ile inşaat sektörleri olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren Edelstaal Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları, Türk turizminin çok başarılı bir yıl yaşayacağına inandığını söyledi.
TAVAK Vakfı ve Orka Group’un çabalarıyla yapılan “Avrupalı Türklerin Türk Turizmindeki Önemi’’ araştırması ile 2019 turizm sezonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Torunoğulları, “Yapılan birçok araştırma bu yıl Türk turizminin son derece başarılı bir grafik çizeceğini ortaya koymakta. Bizim de hedefimiz ülkemize daha fazla turistin gelmesi. Bu yöndeki çabalarımız önümüzdeki dönemde artarak sürecek” ifadesini kullandı.
Avrupa’daki turizm sektörünün Berlin ve Londra’dan sonra en önemli fuarı olarak tanımladığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’na katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, “Hollanda’dan Türkiye’ye olan yolcu trafiği geçen sene yaklaşık yüzde 33’lük artışla kapanmıştı. Şu anda erken rezervasyon rakamlarına baktığımız zaman yine yüzde 30 civarında bir artış öngörülüyor” şeklindeki ifadesinin sezonun başarılı geçeceğinin net bir mesajı olduğunu belirten Torunoğulları, “Sayın Bakanımız turizmin içinden gelen biri. Sektörün hem sorunlarını, hem de turizmin nasıl zirveye taşınacağını çok iyi biliyor. Zaten bu yönde atılan adımlar meyvelerini vermeye başladı” dedi.
Turgut Torunoğulları, Fethiye, Marmaris, İstanbul ve İzmit’te ciddi yatırımları bulunan Edelstaal ve ORKA olarak 20 otelle Türk turizmine ve dünya turizmine verdikleri hizmeti çok daha ileri noktalara taşıma gayreti içinde olduklarını aktardı.
Yaşanan sıkıntılı dönemde geliştirdikleri taksitli tur projesinin başarılı sonuçlar doğurduğunu belirten Torunoğulları, Avrupa’yı çok iyi bilen Prof. Dr. Faruk Şen’in başkanı olduğu TAVAK’ın yaptığı araştırmanın birçok gerçeği gözler önüne serdiğini, ayrıca gelecek döneme de ışık tuttuğunu kaydetti.
“Avrupalı Türklerin Türk turizmine katkısı büyük” diye konuşan Turgut Torunoğulları, anavatana bırakılan dövizin “aile yardımlaşmasıyla” 3,3 milyar euronun çok daha üstüne çıktığını söyledi.
Torunoğulları, Türkiye’nin kaliteli otellere sahip olduğunu, hizmet sektöründeki eksikliklerin giderilmesiyle turizmde hedeflenen rakamların çok daha üstüne çıkılabileceği görüşünü ortaya koydu.
Türkiye’yi tercih edecek Hollandalı turist sayısında bu yıl çok daha büyük bir artış beklentisi içinde olduklarını vurgulayan Turgut Torunoğulları, Avrupa’daki Türk gençlerinin de tatil tercihlerini anavatan yönünde kullanmaları için çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.
114 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR     Aktif Anket Yok...