Anasayfa » Turizm
TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
THY, Bu Yıl Turizm Sezonunda Bodrum İçin Daha Umutlu
Türk Hava Yolları, bu yılki turizm sezonu için geçen yıllara göre daha umutlu. THY, özellikle Bodrum ve Milas yöresine gelecek turist sayısında artış bekliyor. THY, artacak turist sayısını göz önüne alarak Milas Bodrum Havalimanına uçak seferi sayısını daha da arttıyor. THY'nin yaz dönemi uçuş tarifesi 25 Mart'ta açıklanacak.
Milas Emitt Fuarında Tanıtıldı
Milas Belediyesi, dünyanın 5. büyük turizm fuarı olan EMITT 2018 Turizm Fuarında Muğla standında yerini aldı.
Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı
Utrecht'teki Jaarbeurs Salonu'nda bu yıl 48'incisi düzenlenen ve 14 Ocak'a kadar devam edecek fuarda Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin, 50'ye yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 652 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu.
FTSO HOLLANDA UTRECHT FUARINDA
FTSO’nun bağlı ortaklığı Fethiye Güç Birliği Şirketi bölge tanıtımın yapılması amacıyla 10-14 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Utrecht Fuarına katılmak üzere Hollanda'ya gitti. Fethiye Güç Birliği Şirketi, Utrecht Fuarında başarılı bir tanıtım çalışması geçirilmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı.
OTELCİLER, 2017 TURİZM SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, 2017 turizm sezonunu değerlendirmek üzere Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.
DALAMAN BELEDİYESİ TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDAYDI
Dalaman Belediyesi , Ortaca Belediyesi ile birlikte İzmir de düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarına stand açarak katıldı
ÇİNLİ TURİSTLER BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Günay Özütok, son yıllarda kış aylarında yaşanan Çinli turist akınının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, Çinli turistlerin bölgemizde yıllardır eksikliği hissedilen kış turizmini başlattıklarına dikkat çekti.
MÜJDELİ HABER YAPILAN ZİYARETLERLE PAYLAŞILDI
Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden olan ve yaz sezonunda Muğla’ya en fazla turistin giriş yaptığı Dalaman Havalimanında, Anadolu Jet haftanın 7 günü karşılıklı uçuşlar olarak Ankara-Dalaman seferlerini başlattı.
NEDEN DALIŞ TURİZMİNE KATKI SAĞLAMASIN?
Geçtiğimiz günlerde Bozburun Mahallesi açıklarında arıza yapan 41 metre uzunluğundaki 'Can-D' ismindeki kuru yük gemisi, kontrollü olarak karaya oturtuldu. Ancak araştırmanın halen tamamlanmaması ve halka gerekli bilgi verilmemesi geminin asbestli olduğu iddialarını da beraberinde getiriyor. Yetkililer geminin asbestli ve asbestsiz olduğu hakkında henüz herhangi bir açıklama da bulunamıyor.