Anasayfa » Turizm
YOLCU TRAFİĞİNDE YÜZDE 4 ARTIŞ
Turizm ağırlıklı hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı ekim ayında, iç ve dış hat yolcu trafiğinde toplamda 264 bin 065 kişiye ulaştı.
AKYAKA'DA HER MEVSİM ÇOK GÜZEL
Türkiye’nin 10 ‘Sakin Şehri’nden birisi olan Akyaka, yaz-kış yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda
“TURİZMİ TEŞVİK KANUNU DOĞAL SİTLER İÇİN TEHDİTTİR”
Muğla Çevre Platformu’nun Marmaris’te gerçekleşen dokuzuncu meclis toplantısında konuşan, Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner “Devlet Yapısı, koruma-kullanma dengesinden bahsetmesine rağmen, genellikle uygulamalarını kullanma yönünde gerçekleştirdi” diyerek örnekler verdi.
PASTIRMA YAZININ KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Türkiye’nin güneyindeki tatil kentlerinde pastırma yazı yaşanıyor.
DÜNYANIN EN HIZLI ALÜMİNYUM YATI 'YÜZEN SARAY' BODRUM’DA
Dünyanın en hızlı alüminyum yatı ‘Silver Fast’ Bodrum’a demir attı. 80 milyon euroluk yüzen sarayın haftalık kirasının ise 2,5 milyon lira olduğu öğrenildi.
BODRUM'DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ
Türkiye’nin birçok ilinde soğuk hava ve yağış etkisini gösterirken, Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor.
FETHİYE’Yİ LONDRA’DA FGB TANITIYOR
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası bölgesel turizmin gelişmesi için başlattığı tanıtım atağına devam ediyor. Fethiye ve çevresi London Travel Market’ta FTSO’nun şirketi Fethiye Güç Birliği Şirketi’nin katkıları ile tanıtılmaya başladı.
"AKTİF TATİLLE ANILMAK İSTİYORUZ"
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Yeşil Doğa programında Marmaris’te yükselen turizm trendi “Aktif Tatil”i anlattı.
MİLAS BODRUM HAVALİMANI GELECEK SEZONA HAZIRLANIYOR
Milas Ticaret ve Sanayi Odasının ziyaret ettiği DHMİ Milas Bodrum Havalimanı yetkilileri gelecek turizm sezonunun Milas ve Bodrum yöresi için çok iyi geçeceğini belirterek artacak uçak trafiğine yönelik şimdiden hazırlıklara başladıklarını ifade ettiler.
BAKAN KURTULMUŞ: "ÜLKEMİZDEN MEMNUN KALACAKLARDIR"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Muğla’da yapılan Hindistan Seyahat Acenteleri Federasyonu’nun (TAFI) 11. olağan kongresine katıldı. Türkiye’nin turizm ve kültürel zenginliğini yumuşak güç olarak kullanma kararlılığında olduklarını söyleyen Kurtulmuş, ""Hindistanlı dostlarımızın tarihi ve kültürel zenginliği ile ülkemizden memnun kalacaklarına inanıyorum" dedi.     Aktif Anket Yok...