Anasayfa » Turizm
MARMARİS'TE KRUVAZİYER TURİZMİ
Turizm sezonunun ilk yolcu kruvaziyeri "Thomson Spirit", bin 216 yolcusu ve 449 mürettebatıyla Muğla'nın Marmaris İlçesine geldi.
DALYAN’DA TURİZM TOPLANTISI
Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesinde turizm toplantısı düzenlendi. “Carettalarla Yüzüyoruz” sloganı ile bu yıl 30 Nisan’da, 2.cisi düzenlenecek Dalyan Açık Su Yüzme Yarışına son başvuru tarihinin 20 Nisan olduğu bildirildi.
YERLİ TURİZM ACENTELERİ MİLAS’TAYDI
Muğla Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla Milas'a gelen İzmir ve Aydın bölge Turizm Acente Temsilcileri Milas'ta gezi ve inceleme programı gerçekleştirdiler.
BODRUM, ITB BERLİN TURİZM BORSASI FUARI’NDA TANITILDI
Bodrum Tanıtma Vakfı tanıtım çalışmalarına ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı’nda devam etti. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’a gönül verenlerle birlikte Bodrum’u daha da ileriye taşımak için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.
MUĞLA İÇİN ALTERNATİF PAZAR; HİNDİSTAN
DOKTOB Başkanı Okutur, “Hindistan’da, Bollywood’a mekan danışmanlığı yapan bir grupla ortak bir çalışma yapacağız. Muğla’dan daha doğal bir film stüdyosu düşünemiyoruz. Hindistan pazarı, bizim düşük sezon dediğimiz dönemde tatil yaptıkları için ideal misafir profili oluşturuyor. Muğla için alternatif pazar Hindistan’dır.”
DALYAN KEFAL BALIĞI FESTİVALİ COŞKULU GEÇTİ
Ortaca Dalyan Mahallesinde Ortaca Belediye Başkanlığı ve Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneğince kış turizmini hareketlendirmek amacı ile "Kefal Balığı Festivali" etkinliği coşkulu geçti.
TURİZM İÇİN YENİ BİR DESTİNASYON: HİNDİSTAN
MUTSO Heyeti Hindistan’da düzenlenen turizm fuarına katılarak, Muğla’nın turizm kapasitesini ve alternatif turizm olanaklarını anlattı.
İÇ TURİZMDE YÜZDE 25 ARTIŞ VAR
FETOB Başkanı Bülent Uysal, erken rezervasyonda iç turizmde yüzde 25 artış var. Bu artışın en önemli sebebi fiyatları aşağıya çekmemiz. Talep iyi diye de fiyatları arttırmamak gerekiyor” dedi.
FENERBAHÇELİLERDEN BÖLGE TURİZMİNE DESTEK
Ortaca Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneğinin ‘’Dalaman Weekend Projesi’’ kapsamında hazırladığı yeni bir haftasonu tatil projesine Fenerbahçe Spor Kulübünden destek geldi.
FETHİYE'DE ÇEKİLDİ, DİĞER YERLER YAZILDI
Turizm ve Kültür Bakanlığı Fethiye'de çektiği tanıtım filmiyle ödül kazandı. Fakat tanıtım filminde Fethiye ismi yerine Çeşme, Marmaris, Bodrum ve Antalya'ya yer verdi