Anasayfa » Turizm
UKRAYNALI KAFİLE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI
Ukrayna’dan Dalaman’a gelen 167 turistten oluşan sezonun Ukraynalı ilk kafilesi çiçeklerle karşılandı.
YÜZEN SARAY SEZONUN İLK ZİYARETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Muğla'nın Marmaris Limanı'na sezonun ilk ziyaretini gerçekleştiren Malta bandıralı süper lüks yolcu gemisi 'Mein Schiff 3', çoğunluğu Alman 2 bin 737 yolcu getirdi. Turistler,kentin tarihi ve turistlik yerlerini görmek için gezintiye çıktı.
TURİZM HAFTASINDA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ
Muğla'nın Fethiye ilçesinde Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ile Deniz Ticaret Odası tarafından “Mavi Dalga Sürdürülebilir Deniz Turizmi" projesi kapsamında körfezde deniz dibi temizliği yapıldı.
HOLLANDALI TURİSTLERDEN "TÜRKİYE'YE GELİN" ÇAĞRISI
Türkiye ile Hollanda arasında geçtiğimiz Mart ayında oluşan diplomatik krize aldırış etmeyen Hollandalı turistler, Muğla’nın Bodrum ilçesinde tatilin tadını çıkarıyor. Turistler, Türkiye’nin çok güvenli olduğunu söyleyerek, Avrupalıları davet ediyor.
MUĞLA-BOLLYWOOD BULUŞMASI
Hindistan'ın turizm, düğün ve sinema filmi sektöründeki önemli firmalarından Island grup başkanı Aman Bhatia, Muğla’da düğün ve sinema sektöründe yapabilecekleri çalışmaları görüşmek için Yılmaz Erdoğan'ın Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki film platosuna geldi.
PASKALYA TATİLİ TURİZMİ HAREKETLENDİRDİ
Hristiyanların en önemli bayramı olarak kabul edilen ve Hazreti İsa'nın çarmıha gerildikten sonra 3'üncü günde dirilişini simgeleyen Paskalya Bayramı nedeniyle Muğla'nın Marmaris ilçesi'ne 1200 İngiliz turist geldi.Paskalya bayramı boyunca bölgeyi 10 bin Avrupalı turistin ziyaret etmesi bekleniyor.
MUĞLA İÇİN YENİ BİR PAZAR: UKRAYNA
Kiev'de düzenlenen UITT Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında yer alan MUTSO Heyeti, bölgenin tanıtımına katkı sağlayarak turist sayısını arttırmayı hedefliyor.
İNGİLTERE'DEN TURİZMCİLERE TAZMİNAT ŞOKU
İngiltere hükümetinin yurt dışında tatil yapan vatandaşların konakladığı otellerde geriye dönük üç yıla kadar tazminat alabilmesini sağlayan düzenleme otelcilerin tepkisine neden oldu.
MARMARİS'TE KRUVAZİYER TURİZMİ
Turizm sezonunun ilk yolcu kruvaziyeri "Thomson Spirit", bin 216 yolcusu ve 449 mürettebatıyla Muğla'nın Marmaris İlçesine geldi.
DALYAN’DA TURİZM TOPLANTISI
Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesinde turizm toplantısı düzenlendi. “Carettalarla Yüzüyoruz” sloganı ile bu yıl 30 Nisan’da, 2.cisi düzenlenecek Dalyan Açık Su Yüzme Yarışına son başvuru tarihinin 20 Nisan olduğu bildirildi.