Anasayfa » Turizm
RUSYA’DAN GELEN UÇAK SU TAKIYLA KARŞILANDI
Rusya’dan Dalaman’a 336 yolcusuyla dolu gelen turizm sezonun ilk uçağı havalimanından su takı oluşturularak karşılandı. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç: “Rusya bizim için önemli bir Pazar. Özellikle Dalaman bölgesini çok sevdiği için tatil planlarını erteleyen çok sayıda Rus turistin bu sene bölgemize gelerek bir rekor kıracağını düşünüyorum”
EŞSİZ BODRUM, DADAŞLAR DİYARINDA
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı rotasındaki 19’uncu durak olan Erzurum’a ulaştı. Kars’ın ardından Erzurum'a gelen ekip, Aziziye Parkı’nda misafirlerini ağırlamaya başladı.
SIRADA MİLAS BALIK ŞENLİĞİ VAR
Milas'ta, Kaymakamlığın öncülüğünde balık festivali düzenlemek için hazırlıklara başlandı. "1.Uluslararası Milas 2017 Balık Festivali" adıyla hazırlıklarına başlanan şenliğin 12-18 Mayıs tarihlerinde yapılacağı belirtildi.
ÇALIŞ PLAJI KUMSALI TRAKTÖRLE TEMİZLENİYOR
Muğla’nın Fethiye ilçesinde caretta caretta üreme alanı olan Çalış Plajı kumsalında, Çalış Turizm Tanıtma Derneği ekipleri tarafından traktör yardımıyla taş toplama ve kum eleme aracıyla temizlendi.
UKRAYNALI KAFİLE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI
Ukrayna’dan Dalaman’a gelen 167 turistten oluşan sezonun Ukraynalı ilk kafilesi çiçeklerle karşılandı.
YÜZEN SARAY SEZONUN İLK ZİYARETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Muğla'nın Marmaris Limanı'na sezonun ilk ziyaretini gerçekleştiren Malta bandıralı süper lüks yolcu gemisi 'Mein Schiff 3', çoğunluğu Alman 2 bin 737 yolcu getirdi. Turistler,kentin tarihi ve turistlik yerlerini görmek için gezintiye çıktı.
TURİZM HAFTASINDA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ
Muğla'nın Fethiye ilçesinde Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ile Deniz Ticaret Odası tarafından “Mavi Dalga Sürdürülebilir Deniz Turizmi" projesi kapsamında körfezde deniz dibi temizliği yapıldı.
HOLLANDALI TURİSTLERDEN "TÜRKİYE'YE GELİN" ÇAĞRISI
Türkiye ile Hollanda arasında geçtiğimiz Mart ayında oluşan diplomatik krize aldırış etmeyen Hollandalı turistler, Muğla’nın Bodrum ilçesinde tatilin tadını çıkarıyor. Turistler, Türkiye’nin çok güvenli olduğunu söyleyerek, Avrupalıları davet ediyor.
MUĞLA-BOLLYWOOD BULUŞMASI
Hindistan'ın turizm, düğün ve sinema filmi sektöründeki önemli firmalarından Island grup başkanı Aman Bhatia, Muğla’da düğün ve sinema sektöründe yapabilecekleri çalışmaları görüşmek için Yılmaz Erdoğan'ın Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki film platosuna geldi.
PASKALYA TATİLİ TURİZMİ HAREKETLENDİRDİ
Hristiyanların en önemli bayramı olarak kabul edilen ve Hazreti İsa'nın çarmıha gerildikten sonra 3'üncü günde dirilişini simgeleyen Paskalya Bayramı nedeniyle Muğla'nın Marmaris ilçesi'ne 1200 İngiliz turist geldi.Paskalya bayramı boyunca bölgeyi 10 bin Avrupalı turistin ziyaret etmesi bekleniyor.