Anasayfa » Turizm
HİNDİSTAN HEYETİNE, FETHİYE TANITILDI
Fethiye Belediyesi, Hindistan Başkonsolos Azar A.H. Khan, Hindistan seyahat ve Tur Operatörleri Genel Başkanı Guleep Sing Sahn, Türkiye - Hindistan Turizm Konseyi Başkanı Emin Çakmak, Hindistanlı turizmci ve gazetecilerin katıldığı heyete Fethiye’yi tanıttı.
HEDEF HİNT TURİSTLER
Muğlalı turizmciler Hindistan’ın önde gelen turizm acente yetkilileri ile bir araya geldi.
Sezona Merhaba!
Fethiye Belediyesi ve STK’ların destekleriyle 1. Fethiye Ölüdeniz Bahar Buluşması, sezona merhaba etkinliği Dünyaca ünlü Ölüdeniz plajında başladı. Paraşüt akrobasi ve THK tarafından paramator gösterilerini turistler ilgiyle izledi. Pazar gününe kadar sürecek etkinlikler animasyon gruplarının gösterileri, paraşüt akrobasi ve mehter takımı konseriyle devam edecek.
TURİZME SOSYAL MEDYA DESTEĞİ
Dünyaca ünlü sosyal medya fenomenleri ve seyahat bloggerleri Muğla’da buluştu.
RUS TURİSTLERE SULU KARŞILAMA
Muğla’nın Bodrum ilçesine yılın ilk Rus turist kafilesi geldi. Havalimanına inen uçak itfaiye araçları tarafından yapılan su kordonunun içinden geçerek karşılandı.
EFSANE KIZKUMU'NA TURİST YAĞIYOR
Muğla'nın Marmaris ilçesi Orhaniye köyünde, adını bir efsaneden alan ve denizin içinde kumlardan oluşan 600 metre uzunluğundaki yol nedeniyle su üstünde yürüyormuş hissi veren "Kızkumu Plajı" bu sezon da yerli ve yabancı turist akınına uğruyor.
CARETTALARLA YÜZDÜLER
Muğla’nın Ortaca İlçesi İztuzu Sahili’nde “Carettalarla Yüzüyoruz” teması ile bu yıl 2’ncisi düzenlenen Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı tamamlandı. Sporcuların ve izleyicilerin 50 tur teknesi ile Dalyan Kanalından İztuzu Sahili’ne taşındığı yarış renkli görüntülere sahne oldu.
DENİZCİLER UMUTLU DEĞİL
Mavi ve yeşilin iç içe girdiği Fethiye’nin cennet koylarına düzenlenen mavi yolculuktaki düşüş deniz turizmcilerini tedirgin ediyor.
RUSYA’DAN GELEN UÇAK SU TAKIYLA KARŞILANDI
Rusya’dan Dalaman’a 336 yolcusuyla dolu gelen turizm sezonun ilk uçağı havalimanından su takı oluşturularak karşılandı. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç: “Rusya bizim için önemli bir Pazar. Özellikle Dalaman bölgesini çok sevdiği için tatil planlarını erteleyen çok sayıda Rus turistin bu sene bölgemize gelerek bir rekor kıracağını düşünüyorum”
EŞSİZ BODRUM, DADAŞLAR DİYARINDA
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı rotasındaki 19’uncu durak olan Erzurum’a ulaştı. Kars’ın ardından Erzurum'a gelen ekip, Aziziye Parkı’nda misafirlerini ağırlamaya başladı.