Anasayfa » Turizm
TURİZMDE YENİ PAZAR…
Al-Farabi Kazak Milli Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Galım Mutanov, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otel ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur ve Muğla Üniversitesi’nin davetiyle Dalyan’a geldi.
YÜZYILIN BULUŞU POSTA PULUNDA
'Arkeolojide 100 yılın buluşu' olarak adlandırılan Hekatomnas Lahiti 'nin tanııtmı için PTT'ye özel pul bastırdı. MİTSO, yurtiçi gönderilerinde artık üzerinde Hekatomnos lahdinin görüntüsü olan pulları kullanıyor.
TÜRK TURİZMİNE MÜJDE
Jet2.com ve Jet2holidays talebi karşılamak için Türkiye kapasitesini artırıyor. Bu kapasite artışı ile beraber Jet2.com ve Jet2holidays, İngiltere'deki 9 uçuş noktasından yüksek sezonda Türkiye'ye haftada 47 uçuş yapacak.
TEPKİLER ÜZERİNE LOCALAR KALDIRILDI
Dünyanın en güzel plajları arasında bulunan Ölüdeniz Kumburnu Plajı'ndaki denize sıfır localar, tepkiler üzerine işletme tarafında kaldırıldı. Vatandaşların isteği üzerine yerleştirdikleri locaları yine vatandaşlardan gelen tepki üzerine çektiklerini ifade den işletme sahibi, işletmeyi devraldıklarında da 12 tane locanın bulunduğuna dikkat çekti
3 BİN TURİST BODRUM'U HAREKETLENDİRDİ
Muğla’nın Bodrum ilçesine yanaşan dev yolcu gemisinden inen 3 bin turist ilçeye hareketlilik getirdi.
TEMMUZ AYINDA MUĞLA'DA 3.9 MİLYON KİŞİ UÇTU
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün Temmuz Ayı verilerine göre, Muğla'daki havalimanlarındaki yolcu sayısı 3 Milyon 292 Bin 79' dan 3 Milyon 897 Bin 398'e yükseldi. İç ve dış hatlardaki gelen- giden yolcu sayısına göre bu yıl ki artış, Dalaman Havalimanında % 22; Milas-Bodrum Havalimanında %9 oldu.
ÇAMALİ'DE ETKİNLİKLER İÇİN TOPLANTI YAPILDI
Ağustos ve Eylül aylarında birbirinde renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Çameli'de Kaymakam Özaydın ve Belediye Başkanı Cengiz Arslan başkanlığındaki komite, etkinlikteki detayları görüşmek için bir toplantı tertiplendi
TURİZME KİLİT VURDULAR
Seydikemer’deki Girmeler Mağarasının taşıt girişine açık tek yolu herhangi bir açıklama yapılmaksızın yetkililer tarafından kilitlendi. Yetkililerden açıklama bekleyen köy halkı “Turizme kilit vurdular” diyerek tepki gösterdiler.
21 AĞUSTOS’TA TEMELİ ATILIYOR
Fethiye Ticaret Odası Başkanı Akif Arıcan, 3 Nisan’da onaylanan Babadağ Teleferik Projesi’nin temelinin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla 21 Ağustos’ta atılacağını söyledi.
OTELLER KÜÇÜK SIKINTI BÜYÜK
Suriye savaşına yakınlığımız, Avrupa ülkelerinin ülkemize karşı takındığı tavır gibi nedenlerden dolayı 2015 yılından beri turizmde yaşanan sert düşüşün getirdiği daralma had safhaya ulaştı. Ovacık ve Hisaönü’ndeki birçok otel satılığa çıkarken, bir çok otelinde ağustos sonundan itibaren kapanması bekleniyor.