Anasayfa » Turizm
21 AĞUSTOS’TA TEMELİ ATILIYOR
Fethiye Ticaret Odası Başkanı Akif Arıcan, 3 Nisan’da onaylanan Babadağ Teleferik Projesi’nin temelinin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla 21 Ağustos’ta atılacağını söyledi.
OTELLER KÜÇÜK SIKINTI BÜYÜK
Suriye savaşına yakınlığımız, Avrupa ülkelerinin ülkemize karşı takındığı tavır gibi nedenlerden dolayı 2015 yılından beri turizmde yaşanan sert düşüşün getirdiği daralma had safhaya ulaştı. Ovacık ve Hisaönü’ndeki birçok otel satılığa çıkarken, bir çok otelinde ağustos sonundan itibaren kapanması bekleniyor.
KATAR EMİRİ THANİ OTELİNİ TAHLİYE ETTİRDİ
Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A. Al Thani , kiraya verdiği Muğla’nın Marmaris ilçesindeki 5 yıldızlı otelini mahkeme kararıyla tahliye ettirdi. Otelde bulunan 400 turist tatilini yarıda keserek oteli boşaltmak zorunda kaldı.
TATİLDE 4 YILDIZLI REZALET !
Muğla’nın Fethiye ilçesinde 4 yıldızlı bir otele internet ve telefonla rezervasyon yaptıranlar, aynı odanın birden fazla kişiye satılması nedeniyle mağdur oldu. Aynı gün içinde 2 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia eden 15 otel çalışanı ise iş bırakma eylemi yaptı.
SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ FETHİYEYİ TANITIYOR
İngiliz bloggerler Fethiyede…
ÇAMELİ’YE ARAP TURİST AKINI
Çameli İlçesi Muhteşem doğası, tarihi ve yayla havası ve gelenek ile görenekleriyle sıcak bölgelerden gelen ve şehir hayatından sıkılan turistlerin son yıllarda ziyaret ettiği yerler arasında bulunuyor.
TATİLCİLERİN YENİ GÖZDESİ MAVİ YENGEÇ
Muğla'nın Ortaca ilçesine gelen yerli ve yabancı tatilciler, mavi yengeç avlayabildikleri turlara ilgi gösteriyor.
FETHİYE'DE SEZON ORTASINDA DURUM BU
Fethiye Kordon boyunca, yapılan kazı çalışması tepki çekti. 12 Adalar Tekne turlarının kalktığı kordon boyunca yapılan çalışmanın 15 gün süreceği öğrenilirken, mevzuatta çıkan sıkıntılar nedeniyle bu durumun gerçekleştiği aksi takdirde teknelere su verilemeyeceği açıklandı.
MAVİ YENGEÇLER İLGİ GÖRÜYOR
Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalından avlanan mavi yengeçler, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.
FETHİYE PLAJLARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU
Muğla'nın Fethiye ilçesine Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde tatil için gelen tatilciler ölüdeniz plajına akın etti.