Anasayfa » Turizm
2018 TURİZMİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
2018 Turizm sezonunda öncesi Fethiye’nin tanıtımının daha iyi bir şekilde yapılması ve daha fazla turist gelmesi için yurt içi ve yurt dışındaki fuar hazırlıklarına başlanıldı.
BAYRAMDA BABADAĞ'DAN 8 BİN 838 KİŞİ UÇTU
Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında yer alan Fethiye Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi'nde, 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde 8 bin 838 kişi yamaç paraşütüyle uçtu. Uçuşların 365'i single (tekli), 8 bin 473'ü ise tandem (ikili) olarak yapıldı.
BELEN KAHVESİ'NE ZİYARETÇİ AKINI
Menteşe'ye bağlı Çaybükü (Gevenes) köyünde bulunan ve meşhur "Ormancı" türküsüne konu olan "Belen Kahvesi" bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.
YERLİ TURİSTİN YERİNİ YABANCI TURİST ALDI
Bayram tatilinin bitmesinin ardından Bodrum’dan ayrılan yerli turistin yerini gemi ile gelen yabancı turistler aldı. Yabancı turisti gören esnafın yüzü tekrar güldü.
GÜNEY EGE BAYRAMDA HAREKETLİYDİ
Muğla’nın Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu yaşandı. Bayram tatilinde çok sayıda yerli turisti ağırlayan bölgede sahiller doldu.
SAKLIKENT’TE İNSAN SELİ
Seydikemer’deki Saklıkent Kanyonu'nu Kurban Bayramı tatilinin ilk 9 gününde 50 Bin kişi ziyaret etti.
KRİZ BİTTİ, RUSLAR MUĞLA’YA AKIN ETTİ
Türkiye ve Rusya arasında yaşanan kriz nedeniyle geçen yıl Temmuz ayı sonunda Muğla’ya 2 bin 533 kişi gelirken, bu yıl bu rakam 169 bin kişiye ulaştı
MARMARİS’TE BAYRAM TATİLİ HAREKETLİ
Türkiye'nin gözde turizm kentlerinden biri olan Marmaris’te Kurban Bayramı’nın ilk gününde evlerden ziyade sahillerde hareketlilik yaşandı.
KRALIN MEGA YATI MARMARİS’TE
Dünya’nın ilk 100 yatı arasında gösterilen Ürdün Kralı Abdullah'ın 82 metre uzunluğundaki ''Sarafsa'' isimli mega yatı öğle saatlerinde Marmaris’e geldi. Limana demirleyen lüks yata tankerlerle yaklaşık 300 bin litre akaryakıt ikmali yapıldı.
BODRUM, FUL ÇEKİYOR
Kurban Bayramı'nda Bodrum’da adım atacak yer kalmadı. Bodrum’a 6 günde 1,5 milyon tatilci geldi, 2 bin uçak indi, 300 bin araç giriş yaptı.