Anasayfa » Turizm
ÖLÜDENİZ HAVA OYUNLARI FESTİVALİ BAŞLADI
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 45 ülkeden 610 paraşüt pilotunun katıldığı 18'inci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da düzenlenen törenle başladı. Ateş şovları ve ardı ardına havalanan yamaç paraşütleriyle renkli görüntüler oluştu.
KIRSAL TURİZM GÖÇÜ ENGELLEYEBİLİR
Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, akademisyenlerin katılımıyla kırsal kalkınmanın sağlanması ve kırsaldan kente göçün azaltılmasına yönelik panel düzenledi. Akademisyenlerin sunum yaptığı panelde, sürdürülebilir kırsal turizmin kalkınmada ve göçün engellenmesinde büyük önem taşıdığına dikkat çekildi.
HİNTLİ İŞ ADAMININ LÜKS YATI MARMARİS'E SERVET BIRAKACAK
Hindistan'ın en zengin iş adamlarından Ravi Ruia'nın 86 metre uzunluğundaki lüks yatı Muğla'nın Marmaris ilçesine demir attı. Hintli iş adamının yatı için aldığı yakıt ve bakım servisi için ilçeye 1,5 milyon lira bırakması bekleniyor.
BODRUM’DA SONBAHARDA DENİZ KEYFİ
Türkiye’nin doğu kesiminde soğuk hava etkisini gösterirken, Bodrum’da yerli ve yabancı turistler denize girip güneşlendi.
İNGİLİZ ACENTE TEMSİLCİLERİ’NİN İKİNCİ GRUBU DALAMAN’DA
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı İşbirliği ile bölgeye gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri Ölüdeniz’de yamaç paraşütü organizasyonu ile unutulmaz bir deneyim yaşadılar.
İNGİLİZ ACENTE TEMSİLCİLERİ DALAMAN’DA
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı İşbirliğiile Marmaris’e gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri ziyaret ettikleri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini beğendiklerini ifade ettiler.
KAZAK YATIRIMCILAR ORKA OTEL’DE BULUŞTU
Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde bulunan beş yıldızlı Orka Sentido Lotuc Beach Otel , Kazaksitanlı yatırımcıları ağırladı.Kazak iş adamları bölgede yatırım yapabilecekleri projeleri inceledi.
TÜRK BAYRAKLI GEMİLER LİMANDAN ÇIKAMADI
Yunan adalarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışları, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yasaklanmasının ardından Muğla’nın Bodrum ilçesinde Yunanistan adalarına giden Türk bayraklı tur tekneleri, gemiler ve yatlara limandan çıkış izni verilmedi.
KARATAŞ’TA MINTIKA TEMİZLİĞİ
Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kaydem Plastik ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hükümlülerinin katılımıyla Koca Çalış’ta bulunan Karataş mevkiinde temizlik çalışması yapıldı.
İNGİLİZ TUR OPERATÖRÜNDEN TURİZMCİYE 2018 MÜJDESİ
İngiltere’nin ikinci büyük tur operatörü Jet 2 Holiday’in CEO’su Steve Heap Marmaris’e geldi. Heap, burada yaptığı açıklamada İngiliz Turistlerin asılsız tazminat taleplerinin 2018’ de son bulacağını kaydetti.