Anasayfa » Turizm
TÜRK BAYRAKLI GEMİLER LİMANDAN ÇIKAMADI
Yunan adalarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışları, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yasaklanmasının ardından Muğla’nın Bodrum ilçesinde Yunanistan adalarına giden Türk bayraklı tur tekneleri, gemiler ve yatlara limandan çıkış izni verilmedi.
KARATAŞ’TA MINTIKA TEMİZLİĞİ
Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kaydem Plastik ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hükümlülerinin katılımıyla Koca Çalış’ta bulunan Karataş mevkiinde temizlik çalışması yapıldı.
İNGİLİZ TUR OPERATÖRÜNDEN TURİZMCİYE 2018 MÜJDESİ
İngiltere’nin ikinci büyük tur operatörü Jet 2 Holiday’in CEO’su Steve Heap Marmaris’e geldi. Heap, burada yaptığı açıklamada İngiliz Turistlerin asılsız tazminat taleplerinin 2018’ de son bulacağını kaydetti.
MUĞLA’YA HİNTLİ TURİST YAĞACAK
Hindistan Seyahat Acentaları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, 2 yılda bir gerçekleşen olağan kongrelerinin 27-29 Ekim’de Dalaman’da yapılmasına ve Hindistan için yeni destinasyon olarak Muğla’nın tanıtılmasına karar verdi.
BU DAHA BAŞLANGIÇ, 2018’DE ARTACAK
Bulgaristan'dan Dalaman ilçesine charter seferiyle gelen ilk turist kafilesi, Türk lokumuyla karşılandı.
KAZIKLI SAHİLİNİ GÖNÜLLÜLER TEMİZLEDİ
Milas’a bağlı Kazıklı Mahallesi’ndeki 2 kilometrelik kıyı şeridi, çevre duyarlılığına sahip gönüllüler tarafından temizlendi.
BODRUM HİNTLİ TURİSTİ ÇEKMENİN PEŞİNDE
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) yetkilileri, 2017 yılı Ekim ayında Bodrum’a gelecek olan Hintli heyet için hazırlıklara başladı. Yetkililer ayrıca Rusya-Rusça konuşan ülkeler ve Çin ile de yakın temaslarda bulunarak çalışmalarını sürdürüyor.
TAFİ KONGRESİNİ TÜRKİYE’DE YAPACAK
Hindistan Turizm Federasyonu, Travel Agents Federatıon of India’nın (TAFI) 11. Olağan Kongresinin Muğla’da yapılacağı açıklandı. Vali Esengül Civelek, gazetecilere yaptığı açıklamada, TAFİ yetkililerinin 27-29 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan kongrelerini Türkiye’de gerçekleştirme kararı aldıklarını açıkladı.
RACING FOR DALYAN; 3-4-5 KASIM'DA
Dalyan'da Turizm sezonunu uzatmak adına çeşitli etkilikler düzenleyen Dalyan İztuzu Turizm Tanıtım Derneği, 3,4,5 Kasım tarihlerinde koşu, yüzme ve bisiklet parkurlarından oluşan RACING FOR DALYAN-2017 yarışlarına hazırlanıyor.
OTELCİ, İNGİLİZ TUR OPERATÖRÜNE RESTİ ÇEKTİ!
Marmaris’te faaliyet gösteren bir otel grubu, İngiliz tur operatörüne otelle yapılan kontratlarda “Anlaşmazlıklarda Türkiye Mahkemeleri yetkilidir” düzenlemesinin yapılmasını istedi. Otel grubu, aksi halde İngiliz pazarına kapılarını kapatacağını açıkladı.