Anasayfa » Turizm
18. ÖLÜDENİZ HAVA OYUNLARI FESTİVALİ NEFES KESİYOR
Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesin'de düzenlenen 18. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, nefes kesen gösteriler ile devam ediyor.
BEŞKAZA MEYDANI’NDA NEFESLER KESİLDİ
Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen 45 ülkeden 610 paraşüt pilotunun katıldığı 18’nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali sadece Ölüdeniz’de değil, Çalış, Göcek ve Fethiye merkezde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
DOĞU’DA KAR KABUSU EGE’DE DENİZ KEYFİ
Türkiye’nin doğusunda kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, Ege kıyıları ise pastırma yazını yaşıyor. Hava sıcaklığı 28 dereceye kadar ulaşan Bodrum’da sahil kenarlarına akın eden vatandaşlar denize girerek güneşin tadını doyasıya çıkardı.
ÖLÜDENİZ HAVA OYUNLARI FESTİVALİ BAŞLADI
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 45 ülkeden 610 paraşüt pilotunun katıldığı 18'inci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da düzenlenen törenle başladı. Ateş şovları ve ardı ardına havalanan yamaç paraşütleriyle renkli görüntüler oluştu.
KIRSAL TURİZM GÖÇÜ ENGELLEYEBİLİR
Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, akademisyenlerin katılımıyla kırsal kalkınmanın sağlanması ve kırsaldan kente göçün azaltılmasına yönelik panel düzenledi. Akademisyenlerin sunum yaptığı panelde, sürdürülebilir kırsal turizmin kalkınmada ve göçün engellenmesinde büyük önem taşıdığına dikkat çekildi.
HİNTLİ İŞ ADAMININ LÜKS YATI MARMARİS'E SERVET BIRAKACAK
Hindistan'ın en zengin iş adamlarından Ravi Ruia'nın 86 metre uzunluğundaki lüks yatı Muğla'nın Marmaris ilçesine demir attı. Hintli iş adamının yatı için aldığı yakıt ve bakım servisi için ilçeye 1,5 milyon lira bırakması bekleniyor.
BODRUM’DA SONBAHARDA DENİZ KEYFİ
Türkiye’nin doğu kesiminde soğuk hava etkisini gösterirken, Bodrum’da yerli ve yabancı turistler denize girip güneşlendi.
İNGİLİZ ACENTE TEMSİLCİLERİ’NİN İKİNCİ GRUBU DALAMAN’DA
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı İşbirliği ile bölgeye gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri Ölüdeniz’de yamaç paraşütü organizasyonu ile unutulmaz bir deneyim yaşadılar.
İNGİLİZ ACENTE TEMSİLCİLERİ DALAMAN’DA
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı İşbirliğiile Marmaris’e gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri ziyaret ettikleri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini beğendiklerini ifade ettiler.
KAZAK YATIRIMCILAR ORKA OTEL’DE BULUŞTU
Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde bulunan beş yıldızlı Orka Sentido Lotuc Beach Otel , Kazaksitanlı yatırımcıları ağırladı.Kazak iş adamları bölgede yatırım yapabilecekleri projeleri inceledi.