Anasayfa » Turizm
'TURİZM DE İLAVE TEŞVİKLER KASIM’DA MECLİSE SUNULABİLİR'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ekonomi gazetecileriyle buluştu. Bakan Kurtulmuş, turizm sektörüne yönelik teşvik çalışmasının yetiştirilebilirse Kasım ayında Bakanlar Kurulu kararı ile Meclis’e sunulacağını açıkladı.
EGE İLLERİ TANITIM GÜNLERİNDE MUĞLA RÜZGARI ESTİ
Egem Platformu tarafından düzenlenen 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine katılan Muğla Büyükşehir Belediyesi kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtımını yaptı.
DÜNYANIN EN HIZLI ALÜMİNYUM YATI MARMARİS’TE
Silver Fast adlı dünyanın en büyük ve en hızlı alüminyum yatı unvanına sahip 80 milyon euroluk yat, Muğla Marmaris'e yakıt almak için geldi.
İSVEÇLİ GAZETECİLER BODRUM'U TANITTI
İsveç Metro Gazetesi temsilcileri ile İsveç’te düzenlenen yarışmayı kazanan 6 talihli, Bodrum ziyaretlerinin ardından sosyal medya hesapları ve haberler ile İsveç basınında Bodrum’u tanıttı.
GÖKYÜZÜNDE ADRENALİN DOLU DAKİKALAR
Fethiye İlçesi’nde 18’nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’nde nefes kesen gökyüzü şovları aksiyon kameraları tarafından görüntülendi.
BODRUM'DA GASTRONOMİ GÜNLERİ VE TURİZM ETKİNLİKLERİ
Coğrafi işaretli ürünlerin önemini vurgulamak üzere Bodrum'da Gastronomi Günleri ve Turizm etkinlikleri düzenlendi. Turizmci Gülşen Coşanöz tarafından düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin dört bir yanından gelen akademisyenler de katıldı.
UÇMAYA ENGEL YOK!
Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 18. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali etkinlikleri kapsamında belediye engelsiz masası yetkililerince dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezi olan 1965 rakımlı Babadağ'ın 1.800 metre pistinden tecrübeli pilotlar eşliğinde engelli vatandaşlar için ücretsiz uçuşlar gerçekleştirildi.
BODRUM İTALYA’DA TANITILIYOR
Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOTAV), 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenen TTG Incontri turizm fuarına katıldı.
BAŞKAN KOCADON BELEDİYE A.Ş. PERSONELİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Bodrum Belediye A.Ş.’nin personeli, düzenlenen sezon sonu etkinliğinde buluştu.
31 BİN TURİST BODRUM’A AKIN ETTİ
Bodrum ilçesine son 7 ayda yolcu gemisi ile gelen turist sayısı 31 bine ulaştı. Bu yıl son seferini yapan 'Mein Schiff 2' isimli yolcu gemisinden ise 2 bin 69 turistin gelmesi esnafın yüzünü güldürdü.