Anasayfa » Turizm
TRAVEL TURKEY'DE "AKTİF TATİL MARMARİS" VURGUSU YAPI
Türkiye’nin iç pazar turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey 11. kez, 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 38 ülkeden 1179 katılımcı firma ve 77 ülkeden 38.587 ziyaretçi ile düzenlenen fuarda farklıdestinasyonlar bir araya gelecek.
"TURİZMDE AVRUPA AÇIĞINI ORTADOĞU VE UKRAYNA İLE KAPATTI
TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, 2017 turizm sezonuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, Turizmde Avrupa açığının Ortadoğu ve Ukrayna ile kapatıldığını söyledi.
BODRUM, TT VARŞOVA FUARINDA TANITILDI
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), 23-25 Kasım tarihleri arasında Polonya'nın Varşova şehrinde düzenlenen TT Varşova turizm fuarına katıldı.
BAHREYNLİ HEYET BODRUM’A HAYRAN KALDI
Bodrum’u tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle tanıtmak amacıyla süren çalışmalar kapsamında Bodrum’a davet edilen Bahreynli 5 blogger ve Bahreyn'in en iyi 3 turizm acentası yetkilileri, Bodrum’u gezip görerek ülkelerinde Bodrum’u tanıtmak üzere bilgiler aldı.
TURİZM 2018’DE İVME KAZANACAK
World Travel Markete Fethiye’yi temsilen katılan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan fuar sonrası değerlendirme toplantısında, World Travel Market Fuar çalışmalarının başarıyla sonuçlandığı belirtilerek,Fethiye standının büyük ilgi gördüğü dile getirildi.FTSO Başkanı Akif Arıcan, 2018 turizm sezonundageçen yıla oranla yüzde 30-40 oranında artış yaşanacağının öngörüldüğünü kaydetti.
YOLCU TRAFİĞİNDE YÜZDE 4 ARTIŞ
Turizm ağırlıklı hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı ekim ayında, iç ve dış hat yolcu trafiğinde toplamda 264 bin 065 kişiye ulaştı.
AKYAKA'DA HER MEVSİM ÇOK GÜZEL
Türkiye’nin 10 ‘Sakin Şehri’nden birisi olan Akyaka, yaz-kış yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda
“TURİZMİ TEŞVİK KANUNU DOĞAL SİTLER İÇİN TEHDİTTİR”
Muğla Çevre Platformu’nun Marmaris’te gerçekleşen dokuzuncu meclis toplantısında konuşan, Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner “Devlet Yapısı, koruma-kullanma dengesinden bahsetmesine rağmen, genellikle uygulamalarını kullanma yönünde gerçekleştirdi” diyerek örnekler verdi.
PASTIRMA YAZININ KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Türkiye’nin güneyindeki tatil kentlerinde pastırma yazı yaşanıyor.
DÜNYANIN EN HIZLI ALÜMİNYUM YATI 'YÜZEN SARAY' BODRUM’DA
Dünyanın en hızlı alüminyum yatı ‘Silver Fast’ Bodrum’a demir attı. 80 milyon euroluk yüzen sarayın haftalık kirasının ise 2,5 milyon lira olduğu öğrenildi.