Anasayfa » Turizm
TRAVEL TURKEY'DE MARMARİS'E BÜYÜK İLGİ
Travel Turkey Fuarı'nın 2. gününde, Marmarisli turizmcilerin de yer aldığı Marmaris Belediyesi standında hareketli saatler yaşandı. Özellikle Belediye Başkanı Ali Acar’ın da bizzat çalışmalara katıldığı ve turizmcilerle yakın temas kurduğu fuarın ilk günü standı çok sayıda kişi ziyaret etti.
TRAVEL TURKEY BAŞLADI
7-10 Aralık 2017 tarihlerinde İzmir’de yapılacak Travel Turkey İzmir Fuarı’nda bölgemiz, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının şirketi olan Fethiye Güç Birliği Şirketinin organizasyonuyla tanıtılacak.
FETHİYE İZMİR FUARINDA TANITILACAK
FTSO Yönetimi, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı’yı ziyaret ederek, organizasyonunu üstlendikleri Travel Turkey İzmir Fuarı’na davet ettiler.
TRAVEL TURKEY'DE "AKTİF TATİL MARMARİS" VURGUSU YAPI
Türkiye’nin iç pazar turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey 11. kez, 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 38 ülkeden 1179 katılımcı firma ve 77 ülkeden 38.587 ziyaretçi ile düzenlenen fuarda farklıdestinasyonlar bir araya gelecek.
"TURİZMDE AVRUPA AÇIĞINI ORTADOĞU VE UKRAYNA İLE KAPATTI
TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, 2017 turizm sezonuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, Turizmde Avrupa açığının Ortadoğu ve Ukrayna ile kapatıldığını söyledi.
BODRUM, TT VARŞOVA FUARINDA TANITILDI
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), 23-25 Kasım tarihleri arasında Polonya'nın Varşova şehrinde düzenlenen TT Varşova turizm fuarına katıldı.
BAHREYNLİ HEYET BODRUM’A HAYRAN KALDI
Bodrum’u tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle tanıtmak amacıyla süren çalışmalar kapsamında Bodrum’a davet edilen Bahreynli 5 blogger ve Bahreyn'in en iyi 3 turizm acentası yetkilileri, Bodrum’u gezip görerek ülkelerinde Bodrum’u tanıtmak üzere bilgiler aldı.
TURİZM 2018’DE İVME KAZANACAK
World Travel Markete Fethiye’yi temsilen katılan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan fuar sonrası değerlendirme toplantısında, World Travel Market Fuar çalışmalarının başarıyla sonuçlandığı belirtilerek,Fethiye standının büyük ilgi gördüğü dile getirildi.FTSO Başkanı Akif Arıcan, 2018 turizm sezonundageçen yıla oranla yüzde 30-40 oranında artış yaşanacağının öngörüldüğünü kaydetti.
YOLCU TRAFİĞİNDE YÜZDE 4 ARTIŞ
Turizm ağırlıklı hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı ekim ayında, iç ve dış hat yolcu trafiğinde toplamda 264 bin 065 kişiye ulaştı.
AKYAKA'DA HER MEVSİM ÇOK GÜZEL
Türkiye’nin 10 ‘Sakin Şehri’nden birisi olan Akyaka, yaz-kış yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda