Anasayfa » Turizm
OTELCİLER, 2017 TURİZM SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, 2017 turizm sezonunu değerlendirmek üzere Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.
DALAMAN BELEDİYESİ TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDAYDI
Dalaman Belediyesi , Ortaca Belediyesi ile birlikte İzmir de düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarına stand açarak katıldı
ÇİNLİ TURİSTLER BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Günay Özütok, son yıllarda kış aylarında yaşanan Çinli turist akınının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, Çinli turistlerin bölgemizde yıllardır eksikliği hissedilen kış turizmini başlattıklarına dikkat çekti.
MÜJDELİ HABER YAPILAN ZİYARETLERLE PAYLAŞILDI
Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden olan ve yaz sezonunda Muğla’ya en fazla turistin giriş yaptığı Dalaman Havalimanında, Anadolu Jet haftanın 7 günü karşılıklı uçuşlar olarak Ankara-Dalaman seferlerini başlattı.
NEDEN DALIŞ TURİZMİNE KATKI SAĞLAMASIN?
Geçtiğimiz günlerde Bozburun Mahallesi açıklarında arıza yapan 41 metre uzunluğundaki 'Can-D' ismindeki kuru yük gemisi, kontrollü olarak karaya oturtuldu. Ancak araştırmanın halen tamamlanmaması ve halka gerekli bilgi verilmemesi geminin asbestli olduğu iddialarını da beraberinde getiriyor. Yetkililer geminin asbestli ve asbestsiz olduğu hakkında henüz herhangi bir açıklama da bulunamıyor.
FGB 2018 TANITIM STRATEJİSİ BAŞARI İLE UYGULANIYOR
7-10 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında FTSO’nun şirketi Fethiye Güç Birliği’nin organizasyonu ile bir araya gelen sektör paydaşları bölgemizin tanıtılması için çaba sarf etti. Fuara ilişkin yapılan değerlendirme toplantısında İzmir Fuarında yapılan tanıtımın genel olarak başarılı geçtiği belirtildi.
İZMİR FUARINDA BODRUM STANDINA İLGİ
11. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı'nda kurulan Bodrum standı yoğun ilgi gördü. Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Bodrum Ticaret Odası (BODTO) organizasyonuyla hazırlanan stantta misafirleri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon karşılayarak ağırladı.
TRAVEL TURKEY'DE MARMARİS'E BÜYÜK İLGİ
Travel Turkey Fuarı'nın 2. gününde, Marmarisli turizmcilerin de yer aldığı Marmaris Belediyesi standında hareketli saatler yaşandı. Özellikle Belediye Başkanı Ali Acar’ın da bizzat çalışmalara katıldığı ve turizmcilerle yakın temas kurduğu fuarın ilk günü standı çok sayıda kişi ziyaret etti.
TRAVEL TURKEY BAŞLADI
7-10 Aralık 2017 tarihlerinde İzmir’de yapılacak Travel Turkey İzmir Fuarı’nda bölgemiz, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının şirketi olan Fethiye Güç Birliği Şirketinin organizasyonuyla tanıtılacak.
FETHİYE İZMİR FUARINDA TANITILACAK
FTSO Yönetimi, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı’yı ziyaret ederek, organizasyonunu üstlendikleri Travel Turkey İzmir Fuarı’na davet ettiler.