TOKSÖZ, ''KANUNİ’NİN MİRASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ ''DEDİ

Toksöz, ''Kanuni’nin mirasına sahip çıkacağız ''dedi

15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:46 < KÜLTÜR-SANAT
Turizm Haftası etkinliklerinin düzenlendiği Bozüyük Mahallesi’nde konuşma yapan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, ''Kanuni’nin mirasına sahip  çıkacağız ''dedi

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kanuni Sultan Süleyman’ın 1522 yılında Rodos Seferi esnasında otağını kurduğu Bozüyük’te Yatağan Belediyesi olarak otağ kuracaklarını söyledi.

Kanuni’nin mirasına sahip çıkacaklarını belirten Toksöz,

“Restorasyon ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Bir kısmı yapıldı. Yarım kalan ve yapılması gereken işlerimiz var. Devletimizin arkamızda olduğunu biliyoruz. Önümüz deki 5 yıllık süreçte bu işleri de yaparak Bozüyük’ü Muğla’nın parlayan yıldızı yapacağımızı inanıyoruz. Yatağan ile ilgili yaptığımız projelerde Kanuni Sultan Süleyman’ın otağ kurduğu yer ile ilgili seçim vaatlerimiz arasında ‘Otağ Yolu Projesi’ vardı. Yatağan ile Bozüyük’ü 3 kilometrelik mesafeye düşürecek olan Kanuni’nin ikamet ettiği yerin yanında otağ çadırlarımızı kuracağız. Yolumuzu taş köprü ile bağlayacağız. Yolumuzun üstünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evini birebir yapacağımızı taahhüt ettik. Bunu da inşallah önümüzdeki 5 yıllık süreçte yapacağız” dedi.
186 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR