Anasayfa » Tarım
ORTACALI ÜRETİCİYE YEM BİTKİSİNDE TOHUM DESTEĞİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarım desteklemeleri kapsamında Ortaca’da, yem bitkisi tohumu dağıtımı gerçekleştirdi. Muğla genelinde, üreticilere yem bitkisi tohumu dağıtımının devam edeceği bildirildi.
VALİ CİVELEK KADIN ÇİFTÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Samsun’un Çarşamba İlçesinden ilimize gelen 44 kadın çiftçi, Muğla Valisi Esengül Civelek ile bir araya geldi.
YARAŞLI TİYATRO EKİBİ KADIN ÇİFTÇİLERİMİZ ÖDÜL ALDI
Girişimci, önder olan kadın çiftçileri tanıtmak, onların yaptıklarını, ürettiklerini, sorunlarını dile getirmek, hem anne hem de üretici olan kırsaldaki kadınları kamuoyunun gündeminde tutmak amacı ile her yıl kutlanan Dünya Çiftçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde Yaraşlı Tiyatro Ekibi kadın çiftçilerimiz ödül aldı.
KÖYCEĞİZ’DE GENÇ ÇİFTÇİLERE HİBE DESTEĞİ
Köyceğiz ilçesinde, 2 genç çiftçiye hibe desteği verildi.
BÜYÜKŞEHİR’İN KIRSAL KALKINMAYA DESTEĞİ SÜRÜYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarım desteklemeleri kapsamında Milas ilçesinde 364 çiftçiye 71 bin 200 kg yem bitkisi tohum dağıtımını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katılımı ile gerçekleştirdi. Muğla genelinde çiftçilere 113 bin 200 kg yem bitkisi tohumu dağıtılacak.
25 BİN DEKAR TARIM ARAZİSİ TAŞKINLARDAN KORUNACAK
25 bin dekar tarım arazisi ve seraları taşkından koruyacak Fethiye Murt deresi ıslah projesinin 2’nci kısmı tamamlandı.
LİMON'DA FİYAT YÜKSELDİ, HIRSIZLIK ARTTI
Ortaca’da limon rekoltesinin düşük, fiyatların ise yüksek olması nedeni ile hırsızlık olaylarının yaşandığı açıklandı.
MUĞLA’DA LİMON HASADI BAŞLADI
Türkiye’nin önde gelen limon üretim bölgesi Muğla’da limon hasadı başladı. Ortaca’da geçtiğimiz yıla oranla limon rekoltesinde %60’a varan bir düşüş olduğu; bu yüzden de fiyatların üreticinin lehine olduğu öğrenildi.
HİBE DESTEĞİ MUĞLA’YA DA VERİLDİ
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şube Başkanı Sezgin Bayhan, Muğla tarımının gelişmesi ve desteklenmesi için Bakanlıkça Muğla’da bazı Tarımsal iş kollarına hibe desteği verildiğini açıkladı.
12. ETAP DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkındaki tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başvurular 12 Aralık’a kadar sürecek.     Aktif Anket Yok...