Anasayfa » Tarım
HİBE DESTEĞİ MUĞLA’YA DA VERİLDİ
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şube Başkanı Sezgin Bayhan, Muğla tarımının gelişmesi ve desteklenmesi için Bakanlıkça Muğla’da bazı Tarımsal iş kollarına hibe desteği verildiğini açıkladı.
12. ETAP DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkındaki tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başvurular 12 Aralık’a kadar sürecek.
ÇİFTÇİNİN YENİ UMUDU EJDER MEYVESİ
Narenciye ve sebze üretimine alternatif olarak tercih edilen tropikal 'ejder meyvesi' çiftçiye umut oldu
YANGINZEDELERİN AİDATLARI ZİRAAT ODASINDAN
Menteşe’nin Zeyetinköy Mahallesinde çıkan orman yangınında zarar gören çiftçilerin aidat ve masrafları 3 yıl boyunca Menteşe Ziraat Odası tarafından karşılanacak.
‘DUYUSAL ANALİZ LABORATUARI’ HİZMETE GİRDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Zeytindostu Derneği ve Muğla Ticaret Borsası’nın ortak girişimleriyle Duyusal Analiz Merkezi hizmete açıldı. Duyusal Analiz Merkezi, 12 panelistin tadım testi yapabileceği 2 ayrı panel odası ve toplamda 24 panelistin tadım yapabileceği özel düzenlenmiş olmasıyla Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor.
Limonda Erken Hasada Dikkat!
Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman İlçesi üreticilerinin en önemli gelir kaynağı olan limonda erken hasadın yol açtığı olumsuz gelişmelerin değerlendirildiği toplantı Dalaman TİGEM'de yapıldı.
TURİSTLERE AÇIK BÜFE HIYAR İKRAMI
Uzun bayram tatili dolayısıyla 10 ila 20 kuruşa kadar düşen salatalık fiyatları üreticileri üzerken; ürününü satamayan üretici, elde kalan salatalıkları turistlere ikram etti!
78 TARIM PROJESİNİN 48'İ MİLAS'TA
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün onayı ile Muğla'daki toplam 78 projenin 48'inin Milas'ta olduğu öğrenildi.