Anasayfa » Tarım
BUDAMA KURSUNA BÜYÜK İLGİ
Seydikemer’de yerel üzüm çeşidi Margaz ve meyvelerde budama kursuna büyük ilgi
28 ŞUBAT - 3 MART TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞİYOR
28 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Agritech Demre Tarım, Hayvancılık, Seracılık, Gıda İhtisas Fuarı Antalya'nın Demre İlçesi'nde ziyaretçilerine kapılarını aralıyor.
SEYDİKEMER’Lİ KADIN ÇİFTÇİLERİN EĞİTİME İLGİSİ BÜYÜK
Muğla Seydikemer Boğaziçi Mahallesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilere yönelik eğitim toplantıları düzenlendi.
TARIMCILAR BERLİN’DEN UMUTLU DÖNDÜ
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının tarım ihracatında alternatif pazar çalışmalar kapsamında katılım sağladığı Fruit Logistica fuarını değerlendiren FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gürsu Özdemir, iş gezisini verimli olarak değerlendirirken bölgemizde yetiştirilen tarım ürünlerinin Avrupa ülkelerine satılması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.
ÜRETİCİLER “SOFRAMIZA KOYMADIĞIMIZI SOFRANIZA KOYMUYORUZ”
Ulusal basında domates başta olmak üzere örtü altı tarım yöntemleri kullanılarak üretilen sebze ve meyvelerde hormon kullanıldığı yönündeki haberlere Fethiye ve Seydikemerli üreticiler tepki gösterdi.
KAYIN MANTARI GENÇ ÇİFTÇİ AİLESİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Muğla İli Kavaklıdere İlçesi Menteşe Mahallesinde çiftçilik yapan Gülseren Serim 2017 yılında Genç Çiftçi Desteğinden faydalandı. Kayın mantarı yetiştiriciliği yapan Serim, kayın mantarından sağladığı gelirle ailesinin yüzünü güldürdü.
MUĞLA TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN İKİ PROJESİNE GEKA DESTEĞİ
Muğla il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Yatağan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün projeleri Güney Ege Kalkınma Ajansı 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek aldı.
Fethiyeli Komisyoncular FTSO ile Berlin Fuarında
Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından tarım ürünleri ihracatına kısıtlama getirmesiyle tarım sektöründe yaşanan soruna çözüm bulmak için alternatif pazar arayışına giren Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, 7-9 Şubat tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde yapılan Gıda Fuarına katılıyor. Berlin FruitLogistica Fuarı, Avrupa’nın en önemli yaş sebze ve meyve fuarı olarak gösteriliyor.
Köyüne geri dönene 300 koyun + maaş
Bakan Fakıbaba açıkladı: Maaş artı 300 koyun... Köyden kente göçü önlemek için yürürlüğe konulan teşviklere bir yenisini daha ekledi.
MUĞLA, İZMİR TARIM FUARINDA STANT AÇTI
Tarım sektörünün en büyük buluşması olan 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. 01-04 Şubat 2018 tarihlerinde açık olan fuar yoğun ilgi gördü.     Aktif Anket Yok...