Anasayfa » Tarım
NARENCİYE FİYATINA SPEKÜLASYON UYARISI
Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tuncay son günlerde basında yer alan narenciye fiyatları ile ilgili spekülasyonlar ve algı çalışması dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
ZEYTİN AĞAÇLARI 3 YIL SONRA MEYVE VERDİ
Milas Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasının bahçesinde bulunan yaklaşık 50 zeytin ağacı, 3 yıl süren bakımın ardından ‘halkalı leke’ hastalığını yenerek yeniden meyve vermeye başladı. Oda Başkanı Atıcı ve personeli, gözleri gibi baktıkları ağaçlardan modern yöntemlerle zeytin hasadı yaptı.
ÜRETİCİ MANDALİNADAN ZARAR EDİNCE
Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez, Ortakent-Yahşi, Turgutreis ve Gölköy mahallelerinde mandalina hasadına başlandı. Kendine has kokusu ve aromasıyla bilinen Bodrum mandalinasından zarar eden üretici direk internetten satışa başladı. Bazı üreticiler ise laboratuvarlar kurarak mandalinadan; lokum, reçel, gazoz, kolonya ve sabun gibi ürünler üretmeye çalışıyor.
MUĞLALI ÇİFTÇİLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ
DSİ 21. Bölge Müdürü; Mehmet Akif Balta açıklama yaparak; “Muğla Dalaman Ovası Sulaması Projesinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.
ŞİMDİ SIRA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI'NDA
Bu yıl yeniliklerle açılacak olan Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı üç günden dört güne çıkarılıyor.
MİTSO ÜYELERİNDEN 4. ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİ'NE TAM DESTEK
Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi yeni zeytin hasat dönemi öncesinde zeytinyağı fabrikalarının yanı sıra Selimiye’deki oda üyesi işyerlerini de ziyaret ederek 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak Milas 4. Zeytin Hasat Şenliği'ne davet etti.
MANDALİNA AĞAÇLARI YAŞATILACAK
Yeşil alanların sayısını gün geçtikçe artıran Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mevcut ağaçların korunması için de yoğun çaba gösteriyor.
MİLAS ZEYTİNYAĞI SEZONUNA UMUTLU GİRİYOR
Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin bu yılki zeytin hasat mevsimi öncesinde zeytinyağı fabrikalarına yaptığı ziyaretler sırasında geçen yıllara oranla bu yıl, daha yaygın bir şekilde erken hasat yönteminin uygulanacağı ve zeytinyağı kalitesinin daha da yükseleceği görüldü.
4. MİLAS ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİNE SON ŞEKLİ VERİLDİ
Muğla’nın Milas ilçesinde 25-26 Kasım 2017 tarihleri arasında bu sene 4’ncüsü düzenlenecek olan Zeytin Hasat Şenliği programına, Kaymakam Eren Arslan başkanlığında toplanan komite son şeklini verdi. Şenlik, önceki yıllardan farklı bir içerikle Prof. Dr. Canan Karatay’ın katılımıyla yapılacak.
MUĞLA’NIN ÇİÇEKLERİNİ ÜRETEN ÇİÇEKLER
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 2015 yılında başlattığı ve bugüne kadar 10 Milyona yakın alım garantili çiçek üretimi yapan serayı ziyaret ederek el emeği göz nuru ile çiçekleri üreten üreticilerle bir araya geldi.
18°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:08
İkindi 15:36
Akşam 17:58
Yatsı 19:19     Aktif Anket Yok...


DÖVİZ KURLARI
USD 3.8619     EURO 4.5582     IMKB 109717     ALTIN 156,663