SERAP ÜLKÜ

28 Eylül 2018 Cuma 13:21 DİĞER KÖŞE YAZILARI

“YEREL SEÇİM ŞENLİKLERİ” ÇOK YAKINDA TÜM BELEDİYELERDE

Yerel seçimler için geri sayım devam ediyor. Normal şartlar altında 2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için adaylık düşüncesi olanlar sahaya çıkan çıkana maşallah diyorum.
Yerel yönetimlerin belirleneceği bu seçimler için geleneksel olarak adlandırabileceğimiz aday tanıtım çalışmaları çelenk, çiçek, davetiye gibi çağın gerisinde kalmış yollarla adaylar çıktıkları sahada kalırlar ötesini de göremezler ego tatmin etmek, çevrenizin gazını almaksa amaç bu yola devam ama adaylıkta ciddi iseniz geçti o devirler benden söylemesi.
Günümüz siyaseti bildiğiniz gibi işlemiyor, vatandaş, samimiyet, dürüstlük, çözüm odaklı liderler ve en önemlisi bahane değil hizmet istiyor. Lüks arabaların pahalı takım elbiselerin saygı gördüğü devir sizlere ömür. İlçe ayırt etmeden tüm Muğla’nın beklentisi bu yöndedir. Adaylık hayali kuranlar bunları bilerek sahaya çıksın, tabi önce kendilerini bilsinler! Ne demiş Aristoteles; “kendini bilmek, bilgeliğin başlangıcıdır.” Kendini bilen bir aday ne gaza gelir ne de alay konusu olur. Lütfen alay konusu olduğunuzun farkına varın ve aynada bir kendinize bakın (!) Keklik gibi kendinizi avlatıyorsunuz.
Bugün, CHP adına süreç başladı. Adayları ilçe belediyeleri için 7.500 TL Büyükşehir Belediyesi için 10 bin TL yatıracak. AK Parti de ise henüz süreç başlamadı. Cumhur İttifakının sürdürüleceği konusu da netlik kazanmamışken hayal kurmanın anlamı yok. Birilerinin yasa, kanun, nizam, tüzükten bir haber olduğunu kanısındayım. Açın okuyun kardeşim (!) Ama diyorsanız ki birilerinin dikkatini çekerim meclis üyeliği bana yeterli o zaman ayrı, buyurun yolunuz açık olsun…
 Ben sizin yerinizde olsam ve aday adaylığı için şov yapmam gerekse; binerim bir eşeğe arkamda 40 kişiyle Paspatur sokağında gezer aday adaylığımı öyle açıklardım. Tüm ulusal kanalların haber bültenine girer herkesin dikkatini üzerime toplardım.  Aman diyeyim buraya yazıyorum. Yarın köşemi okuyup sahip çıkan olursa okurlarım şahittir fikir bana aittir.
572 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR     Aktif Anket Yok...