SERAP ÜLKÜ

08 Şubat 2019 Cuma 22:58 DİĞER KÖŞE YAZILARI

HEY GİDİ OSMAN HEY!

Merhaba sevgili Muğlalılar diye başlamak galiba en doğrusu olacak. Son zamanlarda susmanın en büyük erdem olduğunu ziyadesiyle öğrendim. Sanırım yeterince sustum. Evet, artık konuşma zamanı; Hey gidi Osman hey diye başladım umarım yine kızdırmayız(!) Kızınca malum büyükşehir’in avukatları devreye giriyor. Halkın sesi olmak Muğla’nın sesi olmak mahkeme yolunu açacaksa ben razıyım bu böyle biline! Neyse başa gelen çekilirmiş diyip biran önce sadede gelelim.

Osman Muğla’da CHP’ yi kendine göre dizayn etti diyen çoğunluğun sesi olalım… Aynen de öyle oldu. İstediği şekli veremediği ilçeleri tek tek sildi defterden; Ortaca, Fethiye, Marmaris, Yatağan ve Bodrum.

 Şu sıralar gündemi fazlasıyla meşgul eden bu konuları Tüm Muğla basını ele adı, yazdı, çizdi… Ama gel gelelim biz yıllar önce sorduğumuzda kimsecikler yoktu yanımızda, şimdi şimdi Serap delirdin mi diyenler ne kadar da akıllı olduğumu anlamış oldu.
Şimdi yazmak kolay, 13 ilçenin sorunlarını teker teker sorduk zamanında.

31 Mart yerel seçimlerine 50 gün kaldı. 50 gün kısa bir süre, siyaset için ise oldukça uzun bakalım seçim heyecanı daha yeni başlıyor. Sular durulacak gibide değil. Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinde askeri bir ordu zihniyetinde yanındakilerle yürüdüğü yolda karşısına aldığı küskünler ordusunu fark etmeyerek kendi kalesine 90’dan gol atacak. Aykırı Başkan Behçet Saatcı, 7 Şubat Perşembe günü yaptığı basın açıklaması ile çoban ateşini Fethiye’den yakıyoruz diyerek, yola çıktı. Mehmet Kocadon,Seydikemer ziyaretinde “Savaş cephede verilir” demişti. Bodrum ve Milas dan da büyükşehir’e bir cephe açılırsa, AK Parti’nin Büyükşehir Adayı  Mehmet Nil Hıdır da Cumhur ittifakı ile oyları sabit tutarsa, Osman Gürün genel merkeze verdiği vaatleri tutamaz. Şimdi kıyasıya geçecek bir seçim süreci bizi bekliyor, demedi demeyin CHP’nin kalesi Osman Gürün yüzünden yıkılacak.

Sevgiyle kalın
356 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR