SERAP ÜLKÜ

08 Eylül 2018 Cumartesi 17:34 DİĞER KÖŞE YAZILARI

GENEL MERKEZ MUĞLA’YI DİNLER Mİ?

CHP'li vekillerden genel merkezlerine çağrı Muğla geçmiş dönem milletvekili Akın Üstündağ ve 19 eski vekil genel merkeze 'güvenoyu kurultayı toplansın' ve 'önseçim yapılsın' çağrısında bulundu. Yerel seçim startı için mantıklı bir öneri sundular. sunmalarına da acaba bunu genel merkez dinler mi?
Şimdi biz önce kendi evimizin önünü süpürerek mi başlasak temizliğe diyorum?
Belki bu tabir yanlış anlaşılabilir bizde pislik mi var denilebilir ama nerden baksan bir rehavet çökmüş durumda. CHP’de başlayan bu çağrı aslında bütün partiler için geçerli olmalı. AK Parti bunu temayül adı altında milletvekili seçimlerin de yapar ama şu ana kadar diğer illeri bilmem ama Muğla’da çıkan temayül sonuçları hiç uygulanmadı desem yeridir. CHP uyguladı ama hep bir kontenjan çıktı.
Peki, şimdi ne mi olmalı?
Birleri bunu iyi değerlendirmeli CHP parti içi “İnce ekibi”  ve  “Kılıçdaroğlu ekibi” diye ikiye bir şekilde bölündü! Tabii ki bu bölünme belediye başkanı seçimlerine de yansıyacaktır. Sen ondan sen bizden değilsin der, halkın içinde sevilecek sayılacak belediye başkanlarını da arada yok edecektir.
 Ama genel merkez bu çağrıya kulak verirse bu ikilem ortadan kalkacaktır. Peki, genel merkez buna kulak verir mi? Bekleyip görmek lazım en azından CHP de birleri halka sorun Kardeşim diyor ve halktan ne çıkarsa kabulüm diyor… Peki, Muğla da Ak parti halka sorar mı? Hazır MHP ile ittifak şansı da varken doğru adaylar ile Muğla’da değişime imza atma şansını kovalarlar mı? Göreceğiz!  
528 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR