SERAP ÜLKÜ

25 Kasım 2018 Pazar 15:02 DİĞER KÖŞE YAZILARI

CHP'NİN KALESİ MUĞLA SALLANIYOR

Yerel seçimler yaklaşıyorken siyasi partilerin adayları yavaş yavaş şekilleniyor. Muğla Büyükşehir Belediyesini kale olarak gören CHP ceketimi atsam alırım diyor ama durum göründüğü gibi olmayabilir. 
CHP kendi kalesine bu sefer gol atacak gibi görünüyor... Nasıl mı ? Gelin birlikte inceleyelim;
Sezgilerim ve sahanın nabzı gösteriyor ki CHP Genel merkezi Osman Gürün de karar kılmış.Şaşırtıcı bir karar mı Tabiki de hayır. Genel seçimlerde Osman Gürün'ün verdiği listede yer alan 4 millet vekili de Osman Gürün demeyecek de ne diyecek? 
Anlaşılan o ki CHP Genel Merkezi ne teşkilatın sesini duyuyor, ne parti içi muhalefetin ne de küskün ve kızgın Muğla halkının. 2011 yılında, Mürsel Alban'ın İl Başkanı  olduğu süreçten itibaren Konteyjan partisi haline gelen CHP Muğla'nın kapısından içeri girmeyenlerin hele hiç duymuyor.
Bir önceki seçimlerde Büyükşehir Belediyesi ile tanışan Muğla  yasaları ile tanışmadığında olsa gerek 13 ilçenin 9'u CHP'liyken CHP'li belediyelerin yanısıra o dönem seçimlere Demokrat Partinin adayı olarak giren Behçet Saatcı da açık açık Osman Gürün'e destek oldu. Ve sonra ne olduysa oldu yasalar ilçe belediyeler ile Gürün'ün arasını açtı. Savaştan çıkmışda ganimetleri toplarcasına, alışık olunmayan büyükşehir yasalarını geçiş süreci yaşamadan hızla uygulanması Osman Gürün ile seçimlerde desteğini aldığı  Fethiye, Marmaris ve Bodrum ilçeleri başta olmak üzere Büyükşehir ile ilçeler arasında soğuk rüzgarlara sebep oldu. En çok eleştiri alan uygulama olarak gördüğüm toplutaşıma yönetmeliği ile Şoför esnafı mağduriyet yaşadı. arkasından eleştiri dolu uygulamalar çorap söküğü gibi geldi. Kavgalar, diretmeler, emrivakiler arasında asıl mağdur yine halk oldu! Bu ortamda hizmet alamayan halk oldu. 
Muğla'nın Büyükşehir ile tanışması sert geçişlerden dolayı ve bu kararları veren sayın başkan Gürün'den dolayı drama dönüştü. Muğla halkı ile birlikte yaşadığımız bu süreçleri göre göre CHP'nin Büyükşehir Adayı Osman Gürün olursa genel merkez için yukarıda yazdıklarım az bile kalır. 
Yaşadıklarımız bunlar hep birlikte yaşadık eksiği var fazlası yok! Peki yaşanacaklar ne olabilir? Kale görülen Muğla nasıl yıkılır? 
Osman Gürün gelirse;
Behcet Saatcı İYİ Partinin adayı olarak Büyükşehire çıkar mı çıkar (!)
En son yapılan genel seçim de oylara sanırım bakan olmadı...
Peki Muğla'da CHP ve İYİ Parti ittifak yapacak mı? şu an öyle bir süreç  yok ve banasorarsanız olmayacak. 
MHP ile AK Parti ittifak  olursa ki olacak gözüküyor. Bu tabloda olası yarış şu şekilde gerçekleşecek:
CHP Osman Gürün
AK Parti Hasan Özyer 
İYİ Parti Behçet Saatcı 

İYİ Parti CHP kızgınlarından Gürünzedelerden oy toplaması halinde oy kaybına uğramış CHP karşısında AK Parti ve MHP ittifakı güçlenecektir. Yani ceketini atsan CHP alır süreci artık Muğla da tarihe karışır.Benden söylemesi... 
671 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR