SEDAT ÜNAL

sedat48@hotmail.com 06 Haziran 2017 Salı 20:06 DİĞER KÖŞE YAZILARI

GÖCEK TÜNELİ İŞLETMESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

      Göcek Tüneli’nin açılacağı zamanları hatırlıyorum. Para falan kimsenin umrunda değildi. Herkes ‘’açılsın yeter’’ modundaydı. Hatta odalar tam destek vermişti. Meşhur tünelimiz coşkuyla açıldı.

Sonrasında yollar, köprüler, tüneller derken ‘’yol konusunda’’AK PARTİ hükümeti atağa kalktı. Haklı olarak vatandaşta ‘’biz enayimiyiz’’ deyip tünelin adını ‘’Deli Dumrul Tüneli’’ koyuverdi.

       Hani, yaptırdığı köprüden geçenden 5, geçmeyenden döve döve 10 akçe alması var ya; hah işte o hikaye! Nasıl mı?

        Deli Dumrul’un yaşadığı köyde büyük bir akarsu varmış. Köy halkı köprü olmadığı için karşıya geçmek için paçaları sıvarlarmış. Kimi zamanda boğulmalar bile olurmuş.

       Bunu üzerine Deli Dumrul; iyilik olsun, canlar gitmesin diye nehre bir köprü yaptırmış. Yapım masrafını da çıkarmak için geçenden 5 akçe alır olmuş.
Ancak, köy halkından bazıları 5 akçeyi vermemek için, yine sudan geçmiş. Deli Dumrul’da bakmış böyle olmuyor.

        Ferman çıkarıp, geçenden 5 akçe, geçmeyenden döve döve 10 akçe almaya başlamış! Vatandaşa gücüyle meydan okumuş.

         Göcek Tüneli İşletmesi’de meydan okuyor. ‘Ben siyah plaka falan anlamam, paramı alırım’’ ?

         Hatta hemen yanına açılan koskoca Başbakan’ın ‘’Hayırlı olsun, ücretsiz olacak’’ dediği tünel bile açılamadı. Şuanki tünel yoğun olunca, fareler ve diğer hayvanlar 2.tüneli tercih ediyor.

        Devlete meydan okuyabilen, bu kadar güçlü işletme tünelden geçen araçtan 5 TL alıyor. En azından tünelden geçmeyip üst yolu tercih edenden şimdilik 10 TL almıyor. İnsaflılarmış..

Teşekkür ederim kendilerine... 

Bu köşe yazımı yazdıktan sonra AKPARTİ İL BAŞKANI Kadem Mete'nin açıklamasını okudum. ''Tünelden geçirilmeyen ambulans değilmiş'te, kapalı kamyonetmiş miş''.
Sayın Mete;  devletin kurumları örneğin TARIM İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ'nün, SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ'nün görevli olan resmi plakalı aracı tünelden geçebiliyor mu? Geçemiyor mu ? Onu bir söyleseniz ? Bu devlete meydan okuma olmuyor mu ?
2614 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?