SAHİLLERİN YENİ SAHİPLERİ...

Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın iştirakı (MUÇEV) bünyesinde bulunan, sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler, koylar ve gözde turizm tesislerine artık Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi AŞ karışacak.

25 Mayıs 2017 Perşembe 13:38 < TURİZM
Akdeniz sahillerinin, koylarının, plajlarının ve iskelelerinin yeni sahipleri belli oldu...

Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın iştirakı (MUÇEV) bünyesinde bulunan, sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler, koylar ve gözde turizm tesislerine artık Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi AŞ karışacak.

Kalkavan'lardan Kaptanoğulları'na kadar uzanan şirket ortakları arasında Muğla ak parti il başkanı kadem mete 'nin amcası ve Hürriyet yazarı Yusuf Fatih Çekirge'de var!

Şirketin ortakları ise tanıdık isimlerden oluşuyor.

Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketinin ortakları ise bir hayli ilginç isimlerden oluşuyor. AKP eski Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu'nun kızı Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Başkanı Şadan Kaptanoğlu Dikici, hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ firarisi armatör İhsan Kalkavan'ın kardeşi Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete ( Muğla ak parti il başkanı kadem mete 'nin amcası ) ve tabi ki Hürriyet Gazetesi Yazarı Yusuf Fatih Çekirge. Ayrıca, Tezcan Yaramancı, Ömer Faruk Miras ve İlker Meşe'de hissedarlar arasında yer alıyor.

Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın iştirakı MUÇEV bünyesinde bulunan, Akyaka, Kadınazma, Akbük koyu, Ölüdeniz Belcekız, Kumburnu, Çalış, Şat Burnu, Sarıgerme plajı, Kız kumu, Datça iskele plajı, Datça Kargı koyu, Bodrum Gümüşlük plajı, Bodrum Bitez, Datça Korubük, Karaincir, Marmaris Karacasöğüt iskelesi, Fethiye Kayaköy Gemiler Koyu, Datça Selimiye iskelesi ile Göcek Fethiye Belediyesi yat bağlama iskelesi ve buna benzer aşamalı olarak gözde turizm kıyıları, Göcek Mapa şamandıra bağlama ve işletmeye yeni açılacak Antalya'dan Çanakkale'ye kadar kurumun yetkisinde bulunan gözde turizm merkezleri Muğla Valiliği bünyesinde yer alan MUÇEV LTD ŞTİ. paravan yapılarak devre dışı bırakılıyor

sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler, koylar ve gözde turizm tesislerine artık bu şirket hükmedecek. Ayrıca istediğine kiralayabilecek, sahil, kıyılar ve denizi istediği gibi kullanabilecek.
Ayrıca Anonim şirket olduğu için ihale kanununa tabi olmadan aldığı bu alanları da istediğine verebilecek.
 
76151 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Zeki BALAY - 27 Ekim 2017 Cuma 13:04
  İsimsel akrabalık hataları var, konunun ciddiyetini bozmasın diye hatırlatayım dedim.
 • ygürek - 22 Eylül 2017 Cuma 21:36
  Ülkeye ve bölgemize yapılan en büyük bela olduğuna eminim . bu uygulama ülke ve bölgemiz için gerçekten utanç vericidir.
 • Yusuf işcan - 15 Eylül 2017 Cuma 00:18
  Sen doğrusunu söylüyorsun da bu adamlar denizi bile satar aqç
 • Mahmut Çakır - 31 Ağustos 2017 Perşembe 16:12
  Kıyı ve kıyı kenarların minimum 50m maxsimum 100m alanları vatandaşın ortak kullanım alanlarıdır,Hiç bir şekilde kiraya verilemez günü birlik vatandaşın kullanım alanlarıdır.Kıyıkenar çizgisi içerisinde yapılaşmaq yapılamaz Liman ve tesisleri hariç.Asla para ödemeyin kanun hükmüdür.kimse ticarı amaçla kiralayamaz vede maddi gelir sağlayamaz.
 • Ahmet mustafa celebi - 26 Ağustos 2017 Cumartesi 19:01
  GAYET NORMAL BUNLARIN OLUŞMASI ÜLKE DEDELERDEN BABADAN MİRAS KALDI YEGANE SAHİBİ DİĞER ÜLKELERİN TABİRİ İLE TAYYİBİN ÜLKESİ .
 • Faruk Akşit - 26 Ağustos 2017 Cumartesi 09:20
  Ülkenin yağmalanması tam gaz devam ediyor. Biz neden dışarıda düşman arıyoruz? Baştakiler bir türlü doymak bilmediniz. Suriyeliler için 30 milyar dolar harcadık diyenler artık ona da inanmıyorum.
 • Hissu Kytö - 25 Ağustos 2017 Cuma 20:40
  DESENIZE CENNET MEMLEKETIMIZ PARSEL PARSEL SATILIYOR....YAZIKLAR OLSUN!
 • yavuz gurek - 25 Ağustos 2017 Cuma 20:13
  Desene kıyamet kopacak Fethiyede muglada, Akdeniz'de Ege'de. Bütün sahiller hayırlı olsun diyemiyecegim.
 • Melih Hundur - 24 Ağustos 2017 Perşembe 21:05
  İnanamıyorum Kınıyorum Yuhluyorum. Bunu doymak bilmez iştah,
  Akarken doldur,
  Bizden sonra tufan,
  Hoyratça talan anlayışı olarak görüyorum.
 • SERVET SAYIN - 24 Ağustos 2017 Perşembe 09:46
  MUĞLA BB BAŞKANI OSMAN GÜRÜN HALKIN PARK PARASIYLA UĞRAŞACAĞINA BUNA TAVIR KOY. BİR SOSYAL PAYLAŞIMCI OLARAK SİZİ KINIYORUM AYRICA ÇEVRESİYLE GEÇİNEMEZ HUYSUZ ADAM OLARAK İLAN EDİYORUM