Anasayfa » Sağlık
SOĞUK CİLDİ BOZUYOR
Medicalpark İzmir Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ceylan Emir, yaz aylarının bitmesiyle birlikte havadaki nemin düşmesinin cilt üzerinde birçok olumsuz etki oluşturduğunu söyledi.
BESLENME ÇANTASINDA NE OLMALI?
Diyet Uzmanı Şeyma Oğuz, okul çağındaki çocukların beslenme çantalarında olması gerekenleri ve diyet yapması gereken çocuklarımızın yanlış diyetle nelere maruz kalacağı hakkında açıklamalarda bulundu.
DİŞ AĞRISI PSİKOLOJİYİ BOZUYOR
Diş Hekimi Zafer Kazak, diş çürüğünün ilerlediği durumlarda dişin içerisindeki sinir-damar paketinin etkilenip zamanla ağrı oluşabileceğini belirterek diş ağrısının kişinin psikolojisini bozduğunu söyledi.
DÜNYANIN 3/1'İ OBEZ YOLUNDA
Sağlıksız veya yetersiz beslenmenin, dünyada her üç kişiden birini etkilediği, beş yaşından küçük çocukların dörtte birinin büyümesini engellediği bildirildi.
EL VE AYAKLARINIZ ÇOK ÜŞÜYORSA DİKKAT
El ve ayaklarınızın rengi değişik ise kan damarlarınızda daralma olabilir. Sigara, stres ve soğuk havanın tetiklediği bu hastalık belki de romatizmanın habercisi.
MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTALIKLARA DİKKAT!
Muğla Hallk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr.Mustafa Nuri CEYHAN, ‘Mevsim geçişlerinde soğuk algınlığı, kas ve eklem ağrılarına dikkat’ uyarısında bulundu.
SEBZE VE MEYVE TİCARETİNE "KÜNYE" GELİYOR
Sebze ve meyvelerin toptan ve perakende ticaretinde kullanılacak künyelere ilişkin usul ve esaslar belirlendi.Toptan ve perakende ticaretinde kullanılacak künyelerde ürünün miktarı, nereden geldiği, üretici bilgileri ve üretim tarihinin de aralarında yer aldığı bazı bilgiler yer alacak.
MEYVE SUYU HİPERAKTİVİTEYİ ARTIRIYOR
Okulların açılmasıyla birlikte çocukları hiperaktiviteden korumanın yolunun sağlıklı bir beslenme çantası hazırlamaktan geçtiğini belirten Diyetisyen Deniz Zünbülcan, meyve suyunun hiperaktiviteyi artırdığını söyledi.
UZMANLARDAN ALERJİ UYARISI
Uzman Doktor Pınar Tunç Oken, bahar aylarının gelmesiyle birlikte açılan polen mevsimi için alerjisi olanlara uyarılarda bulundu.
MARMARİS'TE ASKERİ HASTANENİN ADI DEĞİŞTİ
Marmaris Aksaz Deniz Üssü içerisinde bulunan Aksaz Askeri Hastanesi Sağlık Bakanlığı'na devredilirken, hastaneye 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otelde çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in ismi verildi