Anasayfa » Sağlık
MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTALIKLARA DİKKAT!
Muğla Hallk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr.Mustafa Nuri CEYHAN, ‘Mevsim geçişlerinde soğuk algınlığı, kas ve eklem ağrılarına dikkat’ uyarısında bulundu.
SEBZE VE MEYVE TİCARETİNE "KÜNYE" GELİYOR
Sebze ve meyvelerin toptan ve perakende ticaretinde kullanılacak künyelere ilişkin usul ve esaslar belirlendi.Toptan ve perakende ticaretinde kullanılacak künyelerde ürünün miktarı, nereden geldiği, üretici bilgileri ve üretim tarihinin de aralarında yer aldığı bazı bilgiler yer alacak.
MEYVE SUYU HİPERAKTİVİTEYİ ARTIRIYOR
Okulların açılmasıyla birlikte çocukları hiperaktiviteden korumanın yolunun sağlıklı bir beslenme çantası hazırlamaktan geçtiğini belirten Diyetisyen Deniz Zünbülcan, meyve suyunun hiperaktiviteyi artırdığını söyledi.
UZMANLARDAN ALERJİ UYARISI
Uzman Doktor Pınar Tunç Oken, bahar aylarının gelmesiyle birlikte açılan polen mevsimi için alerjisi olanlara uyarılarda bulundu.
MARMARİS'TE ASKERİ HASTANENİN ADI DEĞİŞTİ
Marmaris Aksaz Deniz Üssü içerisinde bulunan Aksaz Askeri Hastanesi Sağlık Bakanlığı'na devredilirken, hastaneye 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otelde çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in ismi verildi
35 YILDIR DİYALİZ HASTASI
Fethiye’de yaşamını sürdüren 60 yaşındaki Nurettin Kandemir, yaşamının 35 yılını diyalize bağlı olarak sürdürürken, Türkiye’de diyalize bağlı en uzun tedavi gören hastaların başında geliyor.
EYLÜL BEBEK UMUDA UÇTU
Ağır havale geçiren 10 aylık Eylül bebek, ambulans helikopter ile Isparta’da özel bir hastaneye sevk edildi
Sağlık haberleri hazırlanmaktadır
sağlık haberleri hazırlanmaktadır     Aktif Anket Yok...