Anasayfa » Sağlık
“TEKNOLOJİ ÇOCUĞUNUZUN SAĞLIĞINI ETKİLEYEBİLİR.”
İnternetin önderlik ettiği yeni teknolojilerin tümünün açık, ince, kasıtlı ve kasıtsız, avantajlı ve zararlı düşünce şeklimizi değiştirdiğinde şüphe yoktur. Yüksek teknolojili bir dünyada yaşıyoruz artık okullarımızda ileri teknolojiye sahip derslikler, iPad'ler var.
İnternet Ve Magazin Dergilerindeki Diyetlere Dikkat
Diyetisyen Ömer Faruk Korkmaz, internette veya magazin dergilerinde yayınlanan popüler diyetlerin hileli olduğunu ve kişiye su ve kas kaybı yaşattığını dile getirdi.
SAĞLAM BİR ZEKA İÇİN 10 GIDA
Eskisine göre daha unutkan olduğunuzu veya daha zor anladığınızı düşünüyorsanız, bu gıdaları beslenmenize dahil edin.
DR. OCAKÇI: "LÖSEMİ TEDAVİ EDİLEBİLİR"
Hematoloji Uzmanı Dr. Serkan Ocakçı, çocukluk çağında teşhis edilen löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyledi.
Plastik Biberon, Kola Kutuları İnsan Sağlığını Bozuyor
Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Durmaz, insan sağlığına zarar veren, içerisinde sentetik maddeler içeren plastik biberon ve plastik damacanaların, konserve, kola, gazlı içecek kutularının insan sağlığını bozduğunu açıkladı.
MEVSİM YORGUNLUĞUNA TESLİM OLMAYIN
Uzmanlar, 'kış yorgunluğu' ile baş edebilmek için spor yapmayı, güneşli havalarda dışarı çıkmayı ve bol bol su içmeyi öneriyor.
Dövme kansere yol açabilir
Uzmanlar, dövmenin göründüğü kadar masum olmadığını, deri kanseri ve bulaşıcı hastalıklar gibi ciddi problemleri de beraberinde getirebildiğini söyledi.
UYUMAK İÇİN BU YÖNTEMLERİ UYGULAYIN
Kaliteli bir uyku için basit önlemler alınabilineceğini belirten ‘özde şifa’ uzmanı Aytuğ İzat, "Baş ve orta parmağımızı göz çukurlarımıza, işaret parmağımızı ise iki kaşımız arasındaki bölgeye bir süre sıkıca bastırmak uyku haline geçmemizi kolaylaştıracaktır” dedi.
'OBEZİTE AMELİYATI KESİN ÇÖZÜM DEĞİL'
Beslenme ve Diyet Uzmanı Ömer Faruk Korkmaz, obezite ameliyatının kesin çözüm olmadığını, kişinin sağlıklı yaşama adım atabilmesi için iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.
Bebeklerde gözyaşı kanalı tıkanıklığına dikkat
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Demir, yeni doğan bebeklerin ortalama yüzde 6’sında görülen gözyaşı kanalı tıkanıklığının, gözde sulanma, çapaklanma, kirpiklerde yapışıklık, iltihabi akıntı ve gözyaşı kesesinin olduğu bölgede şişlik gibi bulguların tümüyle veya bazıları ile ortaya çıkabildiğini vurguladı. Demir, annelerin bu belirtilere dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekti.     Aktif Anket Yok...