Anasayfa » Sağlık
SAĞLIKTAKİ YIPRANMA MECLİS'E GELİYOR!
"Gelişen Türkiye, Güçlü Kadın" çalıştayında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, sağlık çalışanlarının beklediği yıpranma payıyla ilgili düzenlemenin yakında TBMM’ye geleceğini söyledi.
ACİL ÇAĞRI MERKEZİ PERSONELİNE KÜFRE HAPİS CEZASI
Muğla 112 Acil Çağrı Merkezini gereksiz meşgul eden, personele küfür eden, hakaret eden kişiler hakkında hapis ve idari para cezası uygulanıyor.
BÜYÜKŞEHİR HASTA NAKİL AMBULANSI SAYISINI 11’E ÇIKARDI
Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık alanında il genelinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında hasta nakil ambulans sayısını 11’e çıkararak filoya katılan son aracı Datça ilçesine tahsis etti.
HAYATİ CİHAZLAR BAĞIŞLA YENİLENDİ
İnsanların sağlığına yapılan yatırım en büyük hayır olduğunu düşünen Ankaralı bir hayırsever, yeni hastane inşaatını gördükten sonra 50 bin liralık bağışta bulunarak 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi yoğun bakımındaki 6 adet hasta başı takip monitörünün yenilenmesini sağladı.
5 AMBLANSTAN 1’İ SELİMİYE’DE HİZMETE BAŞLADI
Sağlık Bakanlığı tarafından Muğla’ya gönderilen 5 adet tam donanımlı yeni ambulanslardan biri, Selimiye 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda hizmete başladı.
147 DOKTOR ADAYI BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünü kazanan İngilizce ve Türkçe Bölümü 147 doktor adayı öğrenci, düzenlenen tören ile ‘Beyaz Önlük’ giydi.
AMBULANS HELİKOPTER ANTALYA’YA HAVALANDI
Fethiye’de yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren 35 yaşındaki Burak Çakmak, ambulans helikopterle Antalya’ya sevk edildi. Vatandaşlar ise ambulans helikopteri görüntüleme yarışına girdi.
KIRMIZI ETİ NE KADAR BULURSANIZ YİYİN
Bodrum’da imza günü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay Kurban Bayramında ne kadar et bulursanız o kadar et yiyin diyerek ezber bozan açıklamalarda bulundu.
ESKİ DEVLET HASTANESİ YIKILIYOR
Muğla’nın Milas ilçesinde yıllarca devlet hastanesi olarak vatandaşlara hizmet veren, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin yapılmasının ardından son olarak Merkez 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi olarak hizmet vermeyi sürdüren bina yıkılıyor.
MUĞLA’NIN SAĞLIKTA 2023 HEDEFİ; 'SAĞLIK TURİZMİ'
120 milyon liraya mal olacak 615 yataklı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni hizmet binasında inşaat tamamlanırken, iç donanım için yerleştirme başladıMuğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla’nın sağlıktaki 2023 hedefinin sağlık turizmi olduğunu ve yeni hastanede organ nakli altyapısının da hazır olduğunu belirtti.