Anasayfa » Sağlık
UYKU HAPLARI TEHLİKELİ Mİ ?
Uykuya yardımcı olması için alınan hapların insan sağlığını tehlikeye sürüklediği ortaya çıktı
19 DAN SONRA YEMEĞE DİKKAT
Saat 19.00’dan sonra yemek yemenin sadece kilo almaya neden olmadığını, diyabet ve kalp hastalıkları başta olmak üzere bir çok rahatsızlık riskini de artırdığını ortaya koydu.
ŞİZOFRENİ HASTASINA NASIL DAVRANILMALI
Türkiye Psikiyatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Timuçin Oral, yazılı ve görsel basında şiddet olaylarını konu alan kimi haberlerde şizofreni hastalığı ile ilgili olarak toplumu yanıltıcı yönlendirmelerin dikkat çekici olduğunu söyledi.
GÜNDE BİR YUMURTA BOY UZATIYOR
Araştırmalar, gelişim geriliği gösteren bebek ve çocuklarda günde bir yumurta tüketiminin boy uzaması ve büyümeye olumlu katkı sağladığını tespit etti.
GÜNEŞE ÇIKMADAN ÖNCE DİKKAT !
Yaz yaklaştıkça güneş yüzünü gösteriyor ve sıcaklıklar giderek artıyor. Olumlu etkilerinin yanı sıra güneşin cildimize zararları da bir o kadar çok
MENTEŞELİ KADINLARA KANSER TARAMASI
Menteşe Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle başlatılan, Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye projesi kapsamında Menteşe’de yaşayan 30 yaş üstü kadınlar, kanser erken teşhis taramasından geçiyor.
BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN ALTIN KURALLAR
Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü, 9 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında basın açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada, böbrek sağlığı için ipuçları verildi.
2016 YILINDA 803 BİN HASTAYA HİZMET VERİLDİ
Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Okulu, 2016 yılında 803 bin 155 hastaya sağlık hizmeti verdiklerini bildirdi.
Muğla Bölgesi Kırsal Sağlık Evi Ebeleri Eğitimi Gerçekleşti
Muğla Bölgesi Kırsal Sağlık Evi Ebeleri Eğitimi Gerçekleşti
ŞEKER VE TANSİYON ÖLÇÜMÜ YAPILDI
Bodrum Belediyesi tarafından Karaova Mahallesi’nde şeker ve tansiyon ölçümü yapıldı.
30°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 03:53
Güneş 05:40
Öğle 13:16
İkindi 17:06
Akşam 20:38
Yatsı 22:17
DÖVİZ KURLARI
USD 3.5028     EURO 3.9236     IMKB 99639     ALTIN 141,794