Anasayfa » Sağlık
İSKENDER GENCER YENİDEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OLDU
Muğla’da aralıksız 9 yıl Sağlık İl Müdürü olarak görev yapan ve 2012 Ocak ayında yerini Dr. Cihan Tekin’e bırakan Dr. İskender Gencer’in yeniden Sağlık İl Müdürü olarak göreve atandığı öğrenildi.
ARICI, “BİZ BEBEĞİ ANNE KARNINDA 112 İLE SEVKİNİ SAĞLADIK”
Marmaris’te 'rehin bebek' skandalı ile ilgili gündeme gelen haber ile ilgili Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Mutlu Arıcı açıklamalarda bulundu. Başhekim Arıcı, böyle bir vak'anın Marmaris Devlet Hastanesi’nde meydana gelmediğini ve bebeği anne karnında 112 vasıtası ile Denizli’ye sevkini sağladıklarını söyledi.
KENT KONSEYİ'NDEN SAĞLIK SEMİNERİ
Marmaris Kent Konseyi, Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla İkinci Beyin; Sindirim Sistemi konulu sağlık semineri düzenleyecek.
DİYABET TESTİNE YOĞUN İLGİ
Muğla Büyükşehir Belediyesinin 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle il genelinde ve Milas’ta da gerçekleştirdiği kan şeker ölçümü ve diyabet hastalığı ile ilgili bilgilendirme, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI
Fethiye Belediyesi Doktoru Serpil Dündar ile hemşirelerin katılımıyla vatandaşlara ücretsiz şeker ölçümü yapıldı. Taramalar gün boyu Fethiye Belediyesi, Salı Pazarı ve Erasta AVYM’de yapıldı.
YENİ HASTANEDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
29 Ekim tarihinde yeni hizmet binasında hasta kabulüne başlayan 654 yatak kapasiteli Sağlık Bakanlığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi basın mensuplarını ağırladı.
KAN ŞEKERİNİZİ ÖLÇTÜRDÜNÜZ MÜ?
Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri tarafından14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında şeker hastalığına yönelik farkındalık oluşturulması amacıyla tüm ilçelerde kan şekeri ve tansiyon ölçümü yapılacak.
MUTSO’DAN YENİ HASTANEYE ZİYARET
MUTSO Heyeti, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni binasını ziyaret ederek Başhekim Prof. Dr. Ümit Başar Semiz’e hayırlı olsun dileklerini iletti.
BÜYÜKŞEHİRDEN SAĞLIK YATIRIMLARINA 189 BİN LİRALIK DESTEK
Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yapılan sağlık yatırımlarına bugüne kadar toplam 189 bin 278 TL destek verdi.
"ORGAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR"
Organ Bağışı Haftası, Milas’ta düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlanmaya başlandı. Hafta boyunca, çeşitli kurumlarda organ bağışı konulu söyleşi ve konferans etkinlikleri düzenlenecek.
18°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:08
İkindi 15:36
Akşam 17:58
Yatsı 19:19     Aktif Anket Yok...


DÖVİZ KURLARI
USD 3.8619     EURO 4.5582     IMKB 109717     ALTIN 156,663