Anasayfa » Sağlık
DALAMAN'DA SAĞLIKÇILARDAN KAN BAĞIŞI
Muğla’nın Dalaman ilçesinde Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Soğuyan havalara karşı cildinizi korumayı ihmal etmeyin
Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Bölümü uzmanı Dr. Funda Ataman, ani hava değişimlerinin yaşandığı bu günlerde cilt sağlığının korunması ile ilgili açıklama yaptı.
Soğuk havalarda kalp krizi riski artıyor
Kardiyolog Haci Çiftçi, soğuk havalarda kalp krizi geçirme riskinin arttığını belirterek özellikle dışarıda çalışmak zorunda olanlara uyarılarda bulundu.
SAĞLIK MÜDÜRÜ TEKİN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Sağ elinin üç parmağı kopan Gonca Gümüş, parmaklarının tekrar yerine dikilmesinde büyük çaba harcayan İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
PREMATÜRE BEBEK İZMİR’E SEVK EDİLDİ
Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 24 haftalık ve 700 gram dünyaya gelen prematüre bebek Ambulans helikopter ile İzmir’e gönderildi.
EV YOĞURDUNUN 9 FAYDASI
Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Öçal, yoğurdun sadece kalsiyum kaynağı olmasıyla değil, içerdiği protein ve yararlı bakteriler ile de sofraların baş tacı olmayı hak ettiğini belirterek “Özellikle günlük süt ile evde mayalanan yoğurdun probiyotik içeriği artıyor ve bağırsaklar için daha da faydalı bir hal alıyor” diyor.
MİLAS'A DEVLET HASTANESİ MÜJDESİ
Muğla Milas’ın yıllardır beklediği müjde hayata geçiyor. 150 normal, 50 yoğun bakım yatak kapasiteli yeni Milas Devlet Hastanesi'nin inşasına çok kısa sürede başlanacak.
HORLUYORSANIZ CİDDİ RİSK ALTINDASINIZ
Diş Hekimi İlker Arslan, fiziksel ve sağlık açısından riskleri tetikleyen uyku apnesinin, alzheimer, yüksek tansiyon, sürekli tekrarlayan göğüs ve solunum hastalıklarından, kalp yetmezliği, uykuda kalp durması, depresyon ve ani ölümlere sebep olduğunu söyledi.
Kadın sağlığında teknoloji ezber bozuyor
Kadın, Doğum ve Kadın Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Ebru Ünal, teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle, eskiden imkansız görülen ameliyatları artık rahatlıkla yapabildiklerini söyledi.
Sağlık Hizmetleri Müdürlüğünden Başarılı Çalışmalar
Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü İlçede başarılı hizmetlere imza atıyor.
14°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 06:44
Güneş 08:09
Öğle 13:25
İkindi 16:05
Akşam 18:29
Yatsı 19:47
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7632     EURO 4.0472     IMKB 83969     ALTIN 147,010