Anasayfa » Sağlık
2016 YILINDA 803 BİN HASTAYA HİZMET VERİLDİ
Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Okulu, 2016 yılında 803 bin 155 hastaya sağlık hizmeti verdiklerini bildirdi.
Muğla Bölgesi Kırsal Sağlık Evi Ebeleri Eğitimi Gerçekleşti
Muğla Bölgesi Kırsal Sağlık Evi Ebeleri Eğitimi Gerçekleşti
ŞEKER VE TANSİYON ÖLÇÜMÜ YAPILDI
Bodrum Belediyesi tarafından Karaova Mahallesi’nde şeker ve tansiyon ölçümü yapıldı.
EBELER, KANSERE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YÜRÜDÜ
Muğla’nın Marmaris ilçesinde 4 Şubat Kanser Günü etkinlikleri kapsamında il genelinden 112 ebenin katıldığı 4 Şubat Dünya Kanser Günü” temalı yürüyüş düzenlendi.
DALAMAN'DA SAĞLIKÇILARDAN KAN BAĞIŞI
Muğla’nın Dalaman ilçesinde Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Soğuyan havalara karşı cildinizi korumayı ihmal etmeyin
Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Bölümü uzmanı Dr. Funda Ataman, ani hava değişimlerinin yaşandığı bu günlerde cilt sağlığının korunması ile ilgili açıklama yaptı.
Soğuk havalarda kalp krizi riski artıyor
Kardiyolog Haci Çiftçi, soğuk havalarda kalp krizi geçirme riskinin arttığını belirterek özellikle dışarıda çalışmak zorunda olanlara uyarılarda bulundu.
SAĞLIK MÜDÜRÜ TEKİN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Sağ elinin üç parmağı kopan Gonca Gümüş, parmaklarının tekrar yerine dikilmesinde büyük çaba harcayan İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
PREMATÜRE BEBEK İZMİR’E SEVK EDİLDİ
Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 24 haftalık ve 700 gram dünyaya gelen prematüre bebek Ambulans helikopter ile İzmir’e gönderildi.
EV YOĞURDUNUN 9 FAYDASI
Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Öçal, yoğurdun sadece kalsiyum kaynağı olmasıyla değil, içerdiği protein ve yararlı bakteriler ile de sofraların baş tacı olmayı hak ettiğini belirterek “Özellikle günlük süt ile evde mayalanan yoğurdun probiyotik içeriği artıyor ve bağırsaklar için daha da faydalı bir hal alıyor” diyor.
11°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 3.5936     EURO 3.8018     IMKB 88258     ALTIN 145,965