ORTACA'DA ÖZEL ASKERLER İÇİN KINA YAKTILAR

Ortaca'da Özel Askerler İçin Kına Yaktılar

16 Mayıs 2019 Perşembe 17:22 < GÜNDEM
Ortaca'da  Özel Askerler İçin Kına Yaktılar
 
Engelliler Haftası Programları kapsamında Ortaca’da bir günlük temsili askerlik yapacak engelliler vatandaşlar için kına gecesi düzenlendi.   Engelli erkek öğrenciler temsili olarak bir günde olsa askerlik yaparken, engelli kız öğrenciler içinde kına gecesi düzenlendi. etkinliğe katılan engelli kız ve erkek öğrenciler için konvoy  düzenlendi. 
 
 
 
Ortaca Çoşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Eylem Tan tarafından engelliler haftası nedeni ile organize edilene etkinliğe Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan’ın  yanısıra, engelli yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.
Temsili askerlik yapacak olan engelli vatandaşların kınalarını Ortaca Çoşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Eylem Tan, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan ve davetliler yaktı.

Ailelerin onur, gurur, sevinç gözyaşlarını görmek, ailelere bu anlamda destek vermek için toplandıklarını ifade eden Çoşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Eylem Tan "  “10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkiliğinde temsili askerlik çağı gelmiş engelli gençlerimiz için kına yaktık.  Her yıl geleneksel olarak gençlerimize asker kınalarını yakıyoruz. Buradaki amacımız birlik beraberliği sağlamak, askere gidemeyen gençlerimizin, temsili askerlikten önce ailelerinin tek tek yapamadığı kına etkinliğini yapmaktır"diye konuştu.
524 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR